Naujienos

Festivalio „Nepatogus kinas“ filmus žiūri ir nuteistieji

2022-10-31

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistieji, kuriems suteikta teisė vykti be sargybos arba palydos už įstaigos teritorijos ribų, turėjo galimybę peržiūrėti tarptautinio dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ filmus ir virtualioje aplinkoje susitikti su festivalio programos sudarytojais.

 

Tokiu būdu Pravieniškių viešoji biblioteka pasiūlė ir sudarė galimybę bausmę atliekantiems žmonėms dalyvauti kultūriniuose, informaciniuose bei mokomuosiuose renginiuose.

 

Renginio metu nuteistieji peržiūrėjo kelis filmus: „Namai iš šukių“, kuriame pasakojama apie Rytų Ukrainoje įsikūrusiuose laikinuose globos namuose apsigyvenusius vaikus, „Padainuok man“– kaip vienuolių gyvenimus pakeičia internetas, ,,Šiaurinė srovė“ – liečiantis aplinkosaugą, atliekų judėjimą, sykiu yra ir komentaras apie tai, jog atliekos niekada nėra kažkieno, jos – visų.

 

Po filmo ,,Žaliojo taško“ atstovė nuteistiesiems papasakojo apie atliekų rūšiavimą.

 

Peržiūrėti filmai nuteistiesiems sukėlė įvairių emocinių reakcijų. Jie nebuvo tokie, kad įtiktų kiekvieno skoniui, bet į juos pažvelgę giliau, kiekvienas žmogus suprato ir išjautė skirtingai.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 31 d. 09:50