Naujienos

Aktorius M. Repšys su nuteistaisiais statys spektaklį

Kino ir teatro aktorius Marius Repšys aktyviai įsitraukia į savanorišką veikla su Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 2-ojo kalėjimo Resocializacijos skyriaus specialistėmis. Menininkas visada praveda šeimos šventes, kartu su nuteistaisiais dalyvauja muzikinėje veikloje, veda pokalbius ir diskusijas. Nuo jo skleidžiama šiluma sušildo kiekvieną, o geras pasakytas žodis dovanoja nuoširdžią šypseną.

 

Bendradarbiaujant su Resocializacijos skyriaus specialistėmis, kilo idėja, kad reikia sukurti spektaklį, kuriame bus atskleidžiamos skaudžios nuteistųjų istorijos, bus paliesta jautrūs išgyvenimai, stengiamasi suvokti, kas lemia, kad žmonės atsiduria kalėjime.

 

Remdamasis asmenine patirtimi, M. Repšys mokys nuteistuosius vaidybos pamokų, kurs epizodus iš nuteistųjų gyvenimo. Muzikinius intarpus atliks nuteistųjų grupė „Lietaus šviesa“, o spektakliui reikalingas dekoracijas kurs taip pat nuteistieji.

 

Tokia nauja patirtis ir kūrybinis procesas darbuotojus ir nuteistuosius sujungia į vieną tikslą, padeda plėsti pasaulėžiūrą. Nuteistiesiems buvimas su žmonėmis iš laisvės stiprina nuteistųjų resocializaciją ir integraciją į visuomenę. Jaučiant visuomenės palaikymą ir nuoširdų bendravimą, galima lengviau keistis ir stiprinti socialinius ryšius.

 

Dėkojame Mariui, už įsitraukimą į savanorišką veiklą. Tik visi kartu galime keisti pasaulį!

Informacija atnaujinta 2023 m. rugsėjo 11 d. 13:32