Naujienos

,,Žalioji oazė‘‘ Alytaus pataisos namuose

2022 metais Alytaus pataisos namuose agrokultūriniame projekte ,,Žalioji oazė‘‘ dalyvauja daugiau, nei 60 7 lokalinio sektoriaus nuteistųjų. Pataisos įstaigos administracija vis dažniau ieško sprendimų, kaip pagerinti nuteistųjų resocializaciją. Resocializacijos skyriaus specialistė užimtumui S. Savickaitė sako, kad ,,Žalioji oazė‘‘ padeda nuteistiesiems atsipalaiduoti, atlaisvinti mintis ir taip pabėgti nuo kasdienybės. Šis projektas, veikiantis ir kitose įkalinimo įstaigose, labai populiarus tarp nuteistųjų, jame noriai dalyvaujama visą augalininkystės sezoną.

Nuteistiesiems ypatingai svarbu ir aktualu turėti savo žaliąjį kampelį, kuriame jie gali atsipalaiduoti ir užsimiršti, kad viskas vyksta už uždarų įkalinimo įstaigos sienų.

,,Žaliosios oazės‘‘ projektas – puikiai pasiteisinęs resocializacijos projektas. Gamtos puoselėjimas bei rūpinimasis ugdo atsakomybės jausmą, darbštumą, skatina nuteistuosius domėtis sodininkyste bei daržininkyste, taip pat įgyti vertingos patirties, kuri bus naudinga išėjus į laisvę.

Nuteistieji džiaugiasi turėdami tokią galimybę, kaip auginti daržoves, jas laistyti, tręšti, prižiūrėti, o paskui ir paskanauti. Nuteistieji pasisodino tokias daržoves, kaip: pomidorai, agurkai, morkos, įvairios salotos, ropės, cukinijos, moliūgai, jelapenai. Taip pat oazėje pasodinti lazdyno riešutų medeliai, šilauogės, avietės, braškės. Kiekvienas laisvas kampelis yra kruopščiai išnaudojamas ne tik sodinukais, tačiau ir gėlėmis, įvairiomis dekoracijomis iš tokių medžiagų, kaip vytelės, akmenys.

,,Žalioje oazėje‘‘ veikia ir atsipalaidavimo kampelis, kuriame nuteistieji įrengė fontaną, basų kojų taką.

Administracija džiaugiasi galėdama padėti nuteistiesiems įgyvendinti tokį projektą.

  

Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 16 d. 15:16

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?