Naujienos

Šviesuolių dirbtuvės

2018-10-25

2018 m. spalio 23 d. Alytaus pataisos namų nuteistieji buvo pakviesti į susitikimą su dr. Andriumi Kulikausku. Mokslų daktaras, filosofas, universiteto dėstytojas, šviesuolis, kaip save pristato mokslininkas, pakvietė į savęs pažinimo, vertybinių klausimų apmąstymo užsiėmimą. Su mokslų daktaro pristatomu filosofiniu požiūriu, savianalize ir idėjomis panoro susipažinti nemažas būrys nuteistųjų: jų užsiėmime dalyvavo apie 30. Tiesa labiau gilintis į egzistencinius klausimus ir dalyvauti tolimesniuose užsiėmimuose pasiryžo 17 dalyvių. 

Mokslo dirbtuvių metu buvo siūloma naujai pažvelgti į savo gyvenimą, egzistenciją, gvildenti svarbiausius ir giliausius žmogaus būties klausimus. Dr.Kulikauskas mokė būdų, kaip galima turimą klausimą tirti. Kvietė pasidalinti pavyzdžiais iš savo gyvenimo, klausimus rūšiavo, dėliojo, ieškojo atsakymų ir toliau kėlė naujus klausimus, mokė būdų, kaip savarankiškai tirti kylančius klausimus.

 

Mokslininko keliamas tikslas - kad kiekvienas dalyvis galėtų pasakyti:

"Esu šviesuolis. Mąstau savarankiškai ir palaikau kitų savarankišką mąstymą."

 

Dr. Andrius Kulikauskas.

gimė išeivijoje, Kalifornijoje, 1964 m. Jo teigimu, jo kertinė vertybė - gyventi tiesa. Nuo vaikystės troško viską žinoti ir tą žinojimą gražiai taikyti. Septyniolikos metų amžiaus įstojo į Čikagos universitetą ir iš karto pradėjau puoselėti savarankišką filosofiją. 1988-1989 m. mokėsi Lietuvoje ir su savo roko ansambliu "Naujas kraujas" dalyvavau Roko marše. 1993 m. Kalifornijos universitetas San Diege suteikė daktaro laipsnį iš matematikos. 1998 m. ryžosi gyventi Lietuvoje ir atstatė Lietuvos pilietybę. Įsteigė individualią įmonę "Minčių sodas", kurioje 1998-2010 m. telkė ir siekė vienyti pasaulio šviesuolius. Įmonei bankrutavus, o eilę metų gyveno tarp juodųjų Čikagoje, išmoko bendrauti su smurtaujančiais, su gaujomis , mokslininko teigimu, išmoko viską suvokti iš savo priešo pusės.

2016-2018 m. Vilniaus Gedimino technikos universitete dėstė filosofiją, etiką ir žodinę kūrybą. Skaitė 30 mokslinių pranešimų iš savo filosofijos, įskaitant tris pranešimus Pasaulio filosofijos kongrese, Beidžinge, Kinijoje.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. spalio 25 d. 09:47
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos