Naujienos

Šventų Velykų belaukiant

2018-03-30

Šv. Velykos – gamtos atbudimo ir pavasario šventė. Šios šventės proga Alytaus pataisos namuose buvo surengti kiaušinių marginimo užsiėmimai nuteistiesiems. Buvo prisimintos kiaušinių marginimo ir Šv. Velykų šventės tradicijos, papročiai. Išmėginti ir nauji kiaušinių marginimo būdai: klijuoti lipdukai, iškarpyti įvairūs paveikslėliai ir kiaušinio baltymu priklijuoti ant kiaušinių, kiaušiniai volioti dažuose išgaunant marmurinę tekstūrą. Nuteistieji noriai eksperimentavo su dažais, spalvomis ir džiaugėsi gaunamais rezultatais. Margučiai sulauks Šv. Velykų ir papuoš šventinį stalą.

Pusiaukelės namuose taip pat vyko velykinė šventė „Pasitinkant Velykas“. Renginyje dalyvavo 20 nuteistųjų, Pusiaukelės namų darbuotojai ir svečiai – Alytaus Šv. Brunono Kverfurtiečio parapijos klebonas, Alytaus pataisos namų kapelionas Valdas Simanaitis, Alytaus vyrų krizių centro vadovas Virginijus Tamulionis ir visuomeninės organizacijos „Po vilties skraiste“ vadovas Nerijus Čekavičius. Kapelionas V. Simanaitis kalbėjo nuteistiesiems, kad Šv. Velykos yra krikščionių šventė, simbolizuojanti Kristaus prisikėlimą iš numirusiųjų po nukryžiavimo, kad Kristus išvadavo žmoniją nuo prigimtinės nuodėmes. Kapelionas kvietė visus išsivaduoti iš nuodėmių, iš priklausomybių ir tapti laisviems. Visuomeninės organizacijos „Po vilties skraiste“ vadovas Nerijus Čekavičius grojo gitara, giedojo giesmes ir citavo Naująjį Testamentą.

Pusiaukelės namuose ir Nuteistųjų reabilitacijos centre buvo ne tik marginami margučiai, bet ir puošiamos gyvenamosios patalpos. Velykiniai papuošimai, kuriuos nuteistieji ruošė padedami darbuotojų, pagyvino aplinką ir praskaidrino kasdienybę, priminė apie bendrąsias vertybes ir šventės prasmę. 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. kovo 30 d. 12:52
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos