Naujienos

Siekiant mažinti pakartotinių smurtinių nusikaltimų skaičių vykdomi emocijų reguliacijos mokymai

2020-07-30

Siekiant mažinti pakartotinių smurtinių nusikaltimų skaičių Alytaus pataisos namuose nuolat vykdomos grupės pagal Pykčio ir agresijos valdymo programą, kurių pagrindinis tikslas yra suteikti žinių apie konstruktyvias technikas skirtas keisti smurtinį elgesį skatinančias mintis ir nuostatas.

Šiais metais sėkmingai programą baigė jau 9 nuteistieji, kurie pasižymėjo aukšta motyvacija, aktyviai dalyvavo interaktyviose diskusijose, kruopščiai sprendė praktines užduotis, kurios padėjo įtvirtinti naujai įgytas žinias. Vykdoma programa sulaukia vis daugiau susidomėjimo, kas rodo nuteistųjų augantį siekį resocializuotis.

Keletas nuteistųjų atsiliepimų apie programą:

Pasikeičiau visapusiškai. Nedarau pažeidimų, nesiveliu į konfliktus. Išmokau smurtą pakeisti pokalbiu, išsiaiškinti nuo ko konfliktas prasidėjo ir kaip jį spręsti. Sužinojau kaip jaučiuosi pats ir kaip jaučiasi kitas žmogus“.

„Manau, žmogus lankantis šią programą pats save motyvuoja būti geresniu. Tai savaime mažina tikimybę nusikalsti. Pats smurto nagrinėjimas leidžia daugiau susimąstyti apie probleminių situacijų sprendimus. Supratau, kad visas mintis galima valdyti“.

„Daugiau pradėjau apmąstyti savo elgesį, keisti mintis, kad reguliuoti emocijas.“

„Ši programa leidžia susimąstyti. Manau, kad panašaus pobūdžio užsiėmimai atneša daug naudos saviugdai. Patiko, kad galėjome pasakyti kaip jaučiamės. Išmokau į pyktį pažvelgti kitaip. Kiekvienas mes skirtingi, todėl gerbiu visų nuomonę ir nesvarbu, kad ji ne visuomet atitinka mano“.

„Man naudinga sprendžiant ne tik nusikalstamo elgesio problemą. Pasigilinu į save, savo vertybes ir tikslus apskritai. Išmokau nesureikšminti daugelio dalykų.“

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. liepos 30 d. 15:00