Naujienos

Seminaras Alytuje ,,Apie svarbiausius dalykus gyvenime - kaip rasti savo kelią?“

2022-06-30

2022 m. birželio 22 d. Alytaus pataisos namuose vyko seminaras ,,Apie svarbiausius dalykus gyvenime - kaip rasti savo kelią?‘‘, kurį vedė Kauno tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus specialistė sielovadai, sesuo, mokslų daktarė, Europos piliečio už solidarumą visuomenėje bei socialinės integracijos skatinimo apdovanojimų nominantė Fausta Palaimaitė.

Pasak Alytaus pataisos namų specialistės užimtumui Laimos Levarauskienės, tema yra labai aktuali, kadangi pataisos namuose jaučiama įtampa tarp pareigūnų, administracijos darbuotojų ir nuteistųjų. Pilname technologijų ir galimybių pasaulyje mes prarandame vieni kitus: negirdime vieni kitų, mažai empatijos tarpe mūsų, nuolatinis skubėjimas... ,,Deklaratyvi visuomenė“ su savo socialiniais tinklais ir kitais ,,pigumais“, pasiglemžia mus vienus, iš kitų. Mes pritrūkstame laiko vieni kitiems. Dažnai, iš nežinojimo, neturėdami žinių ir su kuo pasitarti, žmonės padaro nusikaltimus.

Viešnia, iš Kauno tardymo izoliatoriaus Fausta Palaimaitė sutiko pagelbėti, savo žiniomis, nuoširdžiu rūpesčiu ir pareigūnams, ir nuteistiesiems.

Kaip žinia, Vakarų pasaulyje, pabrėžiama šių dviejų visuomenės grupių: pareigūnų ir nuteistųjų santykių svarba ir ji turi būti akivaizdi, bet svarbiausia - nuoširdi. Resocializacijos skyrius stengiasi kurti konstruktyvų ir pozityvų pareigūnų, darbuotojų dialogą su nuteistaisiais.

Iš pradžių vyko susitikimas su pareigūnais. Pareigūnai išsakė savo pastebėjimus, darbe su nuteistaisiais, problemas, su kuriomis susiduria dirbdami, tikslus ir lūkesčius.

Po pietų Fausta Palaimaitė bendravo su nuteistaisiais, pasakojo jiems apie jų poreikių įsivertinimą, mokė, kaip galima gyventi tikint ir nedarant nusikaltimų. Tiesa, keli nuteistieji, iš susitikimo išėjo, bet visi likusieji salėje klausė labai susidomėję, keli išdrįso paklausti. Po susitikimo daugelis nuteistųjų dėkojo Faustai Palaimaitei, klausė, kada vėl atvyks pas mus. Gera buvo stebėti, pasak L. Levarauskienės, kad nuteistieji taip pat siekia žinoti, žinoti daugiau ir tai labai motyvuoja dirbti.

Vėliau sesuo Fausta kartu su nuteistaisiais meldėsi, grojo gitara ir giedojo Alytaus pataisos namuose esančioje, pasak Faustos, labai gražioje koplytėlėje. Kartu meldėsi nuteistieji, vyravo nuoširdumas, gera nuotaika tarp esančių, sudarė įspūdį, tarsi pamaldos vyksta didžiausioje miesto bažnyčioje.


 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 30 d. 16:49
 

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?