Naujienos

Renginys su kun. Kęstučiu Dvarecku

2020-09-30

2020 m. rugsėjo 28 d. Alytaus pataisos namų nuteistiesiems Priklausomų asmenų bendruomenės „Aš esu“ vadovas kun. Kęstutis Dvareckas pristatė nuteistiesiems knygos „Nepasmerkti“ trumpas citatas:

          „Dešimtys tūkstančių Lietuvos žmonių kenčia įvairių priklausomybių narvuose, ir kasdien ši kraupi rykštė paliečia vis daugiau žmonių. Priklausomybė tampa ne tik priklausomų žmonių, bet ir visą jo šeimą, jo gyvenimo aplinką griaunančia jėga. Tai nėra valios trūkumas ir apsileidimas. Tai liga, kuri priklauso nuo daugelio veiksnių. Be to, priklausomybė - tai ne tik alkoholizmas ir narkomanija. Taip pat kompulsyvus lošimas, įnikimas į pornografiją, kompiuterinius žaidimus, vaistus - į visa tai, kas leidžia trumpam pabėgti nuo gyvenimo čia ir dabar...“

          Apžvelgdamas knygos turinį svečias teigė, kad knygoje yra sudėti specialistų patarimai, priklausomų asmenų liudijimai ir atsakymai į sveikimo kelionėje dažnaiusiai iškylančius klausimus. Kunigas K. Dvareckas pasakojo ne tik apie sunkumus, su kuriais susiduria sveikstantys asmenys, bet ir apie pagalbą jų šeimų nariams, apie taikomų programų efektyvumą ir integraciją į visuomenę bei darbo rinką. Nuteistieji ne tik klausėsi, bet ir aktyviai dalyvavo diskusijoje, uždavė nemažai klausimų. Nuteistuosius domino kokios priėmimo sąlygos keliamos asmenis, kurie nori būti priimti į Priklausomų asmenų bendruomenę ir gauti trūkstamą pagalbą. Kunigas pabrėžė, kad svarbiausia yra žmogaus motyvacija, tuomet nėra neįveikiamų kliūčių.

          Baigdamas pristatymą kun. K. Dvareckas padovanojo Alytaus pataisos nuteistiesiems knygas „Nepasmerkti“ ir „Gerosios Naujienos skonis“. Kunigas palinkėjo nepalūžti priklausomybės gniaužtuose, o pradėjus spręsti priklausomybės problemą pataisos namuose, toliau eiti sveikimo keliu ir nebijoti kreiptis pagalbos.

          Esame dėkingi bendruomenės vadovui kun. Kęstučiui Dvareckui už apsilankymą ir perduotą patirtį. Džiaugiamės, kad bausmę atliekantys asmenys, turi galimybę pasisemti žinių iš įkvepiančių istorijų ir asmenų, kuriems pavyko išspręsti panašias problemas. Tai rodo, kad viskas yra įmanoma, kai gebi pripažinti savo problemą, ją įvardyti ir priimti siūlomą pagalbą.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 30 d. 14:29