Naujienos

Paskaita apie saviagresiją

2019-12-05

Visi mes kartais „įstringame“ gyvenimo labirintuose. Tačiau visuomet yra išeitis iš kebliausių situacijų, tik dažnai yra sunku ją rasti. Kiekvienas galime išmokti padėti sau ir priimti pagalbą iš kitų.

Neretai įprastu problemų sprendimo būdu, ypač atliekant bausmę įkalinimo įstaigose, tampa savęs žalojimas. Dažniausiai manoma, kad toks elgesys yra dėmesio siekimas, bet už to neretai slypi daug gilesnės priežastys. Be to, savęs žalojimo patirtis yra vienas iš didžiausių suicidinės rizikos veiksnių, todėl tam turi būti skirtas ypatingai didelis dėmesys.

Lapkričio 27 d. Alytaus pataisos namuose vyko interaktyvi paskaita apie saviagresiją. Paskaitos metu į diskusijas aktyviai įsitraukę nuteistieji atvirai dalijosi savo patirtimi, buvo kalbama apie patį saviagresijos reiškinį, jo pasireiškimo būdus, biologines ir psichosocialines priežastis, pagalbos būdus ir prevenciją.

Užsiėmimo metu dalyviai sužinojo, kaip svarbu ne tik išmokti atpažinti ir suprasti situacijas, kurios kelia įtampą, bet ir ugdyti gebėjimą laiku ir vietoje saugiai išreikšti neigiamus išgyvenimus. Saviagresijos prevencija grindžiama socialinių įgūdžių ugdymu ir sugebėjimu „pakelti“ stresines situacijas. Alytaus pataisos namuose nuolat vyksta socialinių įgūdžių, pykčio valdymo, meno terapijos ir į sprendimus orientuotos terapijos grupės, kuriose nuteistieji gali ugdyti savo stipriąsias puses, įgyti trūkstamas žinias ir įgūdžius bei siekti pozityvių pokyčių savo gyvenime.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 5 d. 11:26
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos