Naujienos

Nuteistieji skatinami ugdyti streso įveikos įgūdžius

2020-09-04

Pastaruoju metu žmonės susiduria su dar nepatirtais iššūkiais. Nuolat atnaujinamos naujienos apie koronavirusą kursto nerimą dėl baimės susirgti, o karantinas tampa sunkiu psichologiniu išbandymu. Ne paslaptis, kad bloga psichologinė būklė gali pakenkti ir fizinei žmogaus sveikatai, paveikti imunitetą.

Gyvendami karantino sąlygomis dažniau sulaukdavome nuteistųjų nusiskundimų dėl juntamo didesnio susirūpinimo savo sveikata, apribotomis galimybėmis bendrauti su aplinkiniais asmenimis, susitikti su žmonomis ar draugais, vaikais, tėvais. Ir nors stresas – normali organizmo reakcija į pasikeitusias aplinkybes, užtrukęs jis sukelia liūdnas pasekmes. Viena dažniausių – bendras imuniteto nusilpimas ir jį lydinčios ligos.

Prieš kelerius metus paskelbus ilgalaikio su vyrais atlikto tyrimo rezultatus paaiškėjo, kad sveikiausi buvo ne tie vyrai, kurie sveikai maitinosi ar sportavo, o tie, kurie jautėsi laimingi. Tai rodo tiesioginį ryšį tarp streso ir imuninės sistemos. Atsižvelgdami į tai, kad stresas laikomas viena didžiausių problemų, su kuriomis tenka susidurti šiuolaikiniam žmogui, pastaruosius penkis mėnesius nuteistieji yra skatinami ugdyti gebėjimą kontroliuoti savo reakcijas į sudėtingas gyvenimo situacijas, konstruktyviais būdais įveikti kasdienius iššūkius, išmintingai pasirūpinti savimi pasitelkiant aktyvios streso įveikos kalendorius.

Šiuose kalendoriuose pateiktos kasdienės užduotys skatina nuteistuosius didinti savo laimės koeficientą ugdant savistabos, dėmesio koncentracijos, kūrybiškumo, komunikavimo su aplinkiniais asmenimis įgūdžius. Kadangi sulaukiame aktyvaus nuteistųjų įsitraukimo pildant šiuos kalendorius, planuojame ir toliau rengti užduotis, skatinti nuteistuosius prisidėti prie šių kalendorių užduočių kūrimo ir taip padėti vieni kitiems įgyti įgūdžių tapti ramesniais bei pasijusti savo gyvenimo šeimininkais praradus vidinę pusiausvyrą.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 4 d. 08:56