Naujienos

Nuteistieji mokėsi valdyti pyktį

2019-09-19

Emocijos lydi mus kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką, tačiau jas suprasti, valdyti ir tinkamai reikšti kartais ypač sunku. Senovės išminčiai teigė, kad pyktis yra „trumpa beprotybė“, dėl kurios „žmogus netenka proto“.

Daugeliui pyktis yra trumpalaikė emocija – atsigręžę atgal dažnai iš savo pykčio sugebame net pasijuokti. Tačiau būna situacijų, kuomet pyktis tarsi užvaldo, o neretai tokį ūmų pyktį lydį destruktyvūs veiksmai – smurtas ar savęs žalojimas. Norint išmokti suvaldyti pyktį, reikia nemažai įgūdžių. Tam, kad už smurtinius nusikaltimus bausmę atliekantys nuteistieji geriau pažintų savo emocijas, mąstymo klaidas ir išmoktų pykčio valdymo technikų, Alytaus pataisos namuose liepos–rugsėjo mėnesiais buvo organizuojami Pykčio ir agresijos valdymo programos užsiėmimai.

Kas savaitinių užsiėmimų metu 25 nuteistieji analizavo savo nusikaltimus, konfliktines situacijas, ieškojo tinkamų sprendimų būdų. Daug dėmesio buvo skiriama mąstymo keitimui. Juk atsisakius klaidingų mąstymų schemų, savaime dauguma situacijų, kurios žadino agresiją, pasirodo ne tokios reikšmingos.

Džiaugiamės, jog aktyviai dalyvauja programose ir pozityvių pokyčių savo gyvenime siekia vis daugiau nuteistųjų. Šią programą sėkmingai baigė 18 asmenų.

Programos efektyvumą įvertino ir patys nuteistieji: „Labai pakeičiau požiūrį į kito žmogaus nuomonę ir kritiką. Labiausiai patiko „pasikapstyti“ savyje ir surasti kliūtis, suprasti emocijas.“

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 19 d. 09:37
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos