Naujienos

Mūsų sėkmė: „ALFA KURSAS“ Alytaus pataisos namuose

2018-11-06

Alytaus pataisos namuose nuo liepos 19 d. iki spalio 11 d. vyko penkiolikos užsiėmimų socialinės-psichologinės reabilitacijos programa „Alfa kursas“, pagrįsta dvasingumo ugdymo ir vertybinės sistemos kūrimo modeliu, kurioje dalyvavo apie 50 nuteistųjų.

„Alfa kursas“ buvo sukurtas Jungtinėje Karalystėje, kurioje beveik visose įkalinimo įstaigose yra taikoma kaip reabilitacijos programa nuteistiesiems. Alytaus pataisos namai perėmė šią gerąją patirtį ir jau antrą kartą sėkmingai įgyvendino šią metodiką

„Alfa kurso“ programos tikslas yra klausantis paskaitų padėti nuteistiesiems ugdytis asmenines dvasines bendražmogiškas vertybes ir rasti atsakymus į egzistencinius gyvenimo prasmės klausimus, grupinės terapijos metu mokyti socialinių įgūdžių, tokių kaip empatija, adekvati emocijų raiška, gebėjimas klausytis ir išklausyti, pagarbi tarpasmeninė komunikacija, dialoginis bendravimas, bei per asmeninį gyvos patirties liudijimą motyvuoti nuteistuosius keistis ir siekti socialaus gyvenimo būdo integruojantis į visuomenę.

Įgyvendinant „Alfa kurso“ programą į veiklą buvo įtraukta apie 10 savanorių (mokytojų, gydytojų, socialinių darbuotojų, verslininkų, dvasininkų, visuomenininkų), kurie aktyviai dirbo visos programos metu skaitydami nuteistiesiems paskaitas, dalindamiesi savo asmenine patirtimi ir žiniomis.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. lapkričio 6 d. 13:00
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos