Naujienos

Kūčios ir Kalėdos

2021-12-23

Adventas – krikščionių religijoje laikotarpis, pažymintis laiką iki Jėzaus gimimo. Adventas trunka beveik mėnesį. Per tą laiką praeina keturi sekmadieniai. Tai krikščionių tikinčiųjų susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas. Advento metu krikščionys susilaiko nuo triukšmingų linksmybių ir su džiaugsminga viltimi laukia artėjančių Kalėdų. Liaudies kalendoriuje adventas – tai rimties, dvasinio apsivalymo metas, ūkinių darbų pabaiga.

2021 m. gruodžio 22 d. Alytaus pusiaukelės namuose buvo organizuotas dvasinis renginys nuteistiesiems „Kūčios ir Kalėdos“. Renginyje dalyvavo Šv. Elžbietos vienuolyno vienuolė Mariola Jadwiga Falat (Jolanta) ir visuomenininkė R. Gražulienė. Nuteistiesiems vienuolė kalbėjo apie artimųjų meilę, Dievo meilę, apie savo pašaukimą tarnauti Dievui. Atsakinėjo į nuteistųjų užduotus klausimus. Vyko diskusijos apie Dievo reikšmę žmogaus gyvenime, apie Kristaus gimimą, jo gimimo prasmę ir kt.

Vaišes ruošė nuteistieji kartu sus darbuotojais. Buvo gaminami įvairūs vieno kąsnio sumuštiniai su silke, kiviais bei „Rikotos“ sūriu, silkė su baltais svogūnėliais bei įvairios užtepėlės. Nuteistieji kalbėjo, kad Kūčių vakarui bandys pasidaryti sumuštinukus pagal naujai išmoktus receptus.

Kadangi, diskusijos buvo labai įdomios, iškilo įvairių klausimų, tad buvo nuspręsta kitą susitikimą su viešniomis organizuoti prieš Velykas.

Vakaro pabaigai vienuolė Jolanta skaitė nuteistiesiems Šventą raštą.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 23 d. 20:51