Naujienos

Kalėdos kitaip

2021-12-23

2021 m. gruodžio 22 d. Alytaus pataisos namuose nuteistiesiems buvo organizuotas renginys „Kalėdos kitaip“.

Šv. Kalėdos ir Kūčių vakaras – tai gražiausios metų šventės, suburiančios prie stalo šeimas, norinčias kuo daugiau laiko praleisti su artimais žmonėmis. Nuteistiesiems, šiuo metu atliekantiems bausmę laisvės atėmimo vietose, artimųjų labai trūksta. Ne visos šeimos šiais metais galės sėdėti prie bendro Kūčių stalo ir dalintis kalėdaičiu, linkėti gero savo artimiesiems. Šių švenčių proga Alytaus pataisos namų nuteistieji kartu su administracijos atstovais organizavo renginį „Kalėdos kitaip“. Renginio idėja buvo paruošti dovanas ir jas įteikti Krizių šeimos centrui, nes Kalėdos tai stebuklų metas, kai visiems susirinkus kartu, ir nuteistiesiems, ir administracijos atstovams, ir svečiams, dalijamasi gerumu, kai norisi padaryti mažą Šv. Kalėdų šventę savo kieme, kai nelieka jokio atstumo, kai širdžių šiluma suartina visus.

Kodėl Kalėdos kitaip? Todėl, kad pirmą kartą įkalinimo įstaigoje buvo išpuošta tiek daug eglučių bei pakabinta tiek daug kalėdinių dekoracijų ir girliandų. Jų skleidžiama šviesa buvo tokia ryški, jog nepagalvotum kad čia įkalinimo įstaiga.

Šis renginys buvo išskirtinis tuo, kad į renginį atvyko klebonas Valdas, vienuolė Brigita ir vyriausioji maldininkė. Svečiai aplankė nuteistuosius 7-ojo lokalinio sektoriaus gyvenamosiose patalpose. Kiekvienam iš nuteistųjų buvo įteiktas kalėdaitis, linkėta ramybės, tikėjimo ir vilties. Buvo giedama giesmė „Laimingų šventų Kalėdų“. Vėliau visas renginys persikėlė į kiemelį, kur klebonas Valdas pasakojo apie Kalėdų tradicijas. Buvo giedamos giesmės, vaišinamasi nuteistųjų pagamintomis vaišėmis, burokų sriuba su džiovintais grybais, obuolių pyragu su cinamonu, namine imbierine arbata bei kava.

Renginio metu dalyvavo ir įstaigos vadovas Genadijus Lepiochinas. Nuteistieji dėkingi administracijai už pasitikėjimą, kad leido organizuoti tokį renginį ir papuošti visą lokalinį sektorių. Nuteistiesiems už kruopštų ir sunkų darbą, už idėjų generavimą buvo išdalintos dovanos.

Džiugu, kad žiemos šventės subūrė į vieną ratą administracijos atstovus, įstaigos psichologus, socialinius darbuotojus, Saugumo valdymo skyriaus pareigūnus ir Resocializacijos skyriaus pareigūnus, nuteistuosius, kurie nestokojo vieni kitiems šiltų ir prasmingų žodžių. Renginio metu buvo pasakyta daug gražių palinkėjimų. Administracijos atstovai ir nuteistieji vieni kitiems linkėjo ramybės, susitelktumo kurti ir nepamiršti džiaugtis Dievo duota dovana Gyvenimu. Linkėta, kad ši šventė taptų tradicija, kad kiekvienais metais vis daugiau asmenų galėtų prisijungti prie tokio gražaus renginio.

Džiugu kad po renginio nuteistieji kalbėjo apie tai, kokia miela buvo šventė ir kaip norėtųsi daugiau tokio pobūdžio renginių.

Kalėdinė giesmė „Laimingų Šv. Kalėdų“ ir mieli pašnekesiai pire arbatos puodelio bei garuojančios sriubos praskaidrino daugelio nuteistųjų veidus, visi jautėsi pakylėti ir linksmi.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 23 d. 15:18