Naujienos

Išvyka į Vidzgirio botaninį draustinį

2020-09-30

Pasinaudoję puikiais šilto rudenio orais 2020 m. rugsėjo 24 d. Alytaus pataisos namų specialiame padalinyje (pusiaukelės namuose) bausmę atliekantys nuteistieji, kartu su šio padalinio darbuotojais, vyko į dienos žygį po Vidzgirio botaninį draustinį, išsidėsčiusį prie Nemuno pakrantės, visai šalia Alytaus pataisos namų.

Šis unikalus Alytaus miesto teritorijoje augantis 452 ha Vidzgirio miškas 1960 metais paskelbtas botaniniu draustiniu. Tai nuostabus gamtos kampelis, kuriame išskiriamos europinės svarbos buveinės: plačialapiai ir mišrūs miškai, skroblynai, griovų ir šlaitų miškai, sausieji ąžuolynai, aliuviniai miškai, šaltiniai su besiformuojančiais tufais. Čia auga ypač didelę botaninę vertę turintys retieji augalai, yra daug saugomų gyvūnų rūšių.

Norėdami geriau susipažinti su draustinyje augančiais saugomais augalais ir gyvūnais pasinaudojome įrengtu 4 km ekologiniu mokomuoju taku. Jis prasideda prie informacinio stendo Pulko ir Vidzgirio gatvių sankirtoje. Iš jo ir kitų įrengtų mokomųjų stendų sužinojome, kad čia saugoma būdinga pietų Lietuvos miško augmenija su daugiau nei 100–120 metų senumo ąžuolynu bei vienu iš didžiausių šalies skroblynų. Taip pat auga retieji augalai – paprastoji gebenė, daugiametė blizgė, meškinis česnakas ir kt.

Žygio metu gamta stebino savo įvairove, vaizdingu landšaftu, stačiais Nemuno krantais ir užplūdusia netikėta ramybe, nors nuo miesto šurmulio tebuvome nutolę kilometrą ar du.

Grįždami aplankėme ir liūdnąją miško dalį: žydų genocido vietą ir įrengtą memorialą, skirtą Antrojo pasaulinio karo metu Vidzgirio miške sušaudytiems ir bendruose kapuose palaidotiems žydų tautybės žmonėms atminti.


 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 30 d. 10:46