Naujienos

Interaktyvi paskaita-diskusija

2020-09-04

Šiuolaikinis žmogus nemažą dalį savo laiko praleidžia streso būsenoje, bandydamas suderinti savo poreikius ir gebėjimus su aplinkos lūkesčiais, net neužduodamas klausimo sau „o kas iš tikrųjų mano gyvenimą daro laimingu?“. Jeigu galvojate, kad tai šlovė ir pinigai, tai jūs stipriai klystate, pasakytų žymus psichiatras Robert‘as Waldinge‘is. Remdamasis suaugusiųjų raidos tyrimo, kuris truko 75 metus, rezultatais, šis Harvardo medicinos mokyklos profesorius TED formato paskaitoje dalijasi svarbiomis atlikto tyrimo pamokomis ir pateikia keletą praktinių patarimų, kas iš tiesų daro gyvenimą visaverčiu.

Alytaus pataisos namų nuteistieji rugpjūčio 27 d. turėjo galimybę dalyvauti interaktyvioje paskaitoje-diskusijoje, kurią vedė psichologė Indra Blaškevičiūtė. Kartu pabandė paieškoti atsakymų „o kas iš tiesų mano gyvenimą daro laimingu?“. Užsiėmime dalyvavo 10 nuteistųjų.

Užsiėmimo metu dalyviai išgirdo Robert‘o Waldinger‘io pristatytas įžvalgas ir patarimus apie tai, kad kokybiški tarpusavio santykiai teigiamai veikia įvairias žmogaus sritis ir yra tikrasis laimingo gyvenimo pagrindas. Dalyviai pateikė savo refleksijas, dalinosi asmenine patirtimi ieškodami atsakymo šį klausimą, įkvėpė vieni kitus savo padarytais „atradimais“ ir išmoktomis pamokomis.

Dalyviai išreiškė norą ir ateityje dalyvauti tokio formato užsiėmimuose, nurodė kokios temos jiems būtų įdomios. Kaip aktualiausias temas kitiems užsiėmimams nuteistieji nurodė: asmenybės augimo, vaikų auklėjimo, karjeros, darbo paieškos ir savo talentų atskleidimo.

Tikimės, kad tokio formato užsiėmimai Alytaus pataisos namuose taps reguliarūs ir sulauks vis didesnio nuteistųjų įsitraukimo siekiant pozityvių pokyčių savo gyvenime, nes kaip teigė senovės Kinijos filosofas Lao Dzė „tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo pirmojo žingsnio“.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 4 d. 08:57