Naujienos

Informacija dėl koronaviruso

2020-03-25

Praėjo savaitė po to, kai Lietuvos Respublikoje paskelbtas karantinas dėl koronaviruso. Siekiant, kad ši liga nepatektų į Alytaus pataisos namus, įstaigos administracija imasi visų priemonių, atsižvelgdama į rekomendacijas. Įstaigoje nedelsiant buvo organizuotas nuteistųjų ir darbuotojų bendro naudojimo patalpų, turėklai, durų rankenų bei kitų paviršių dezinfekavimas. Atsižvelgiant į pasaulinę praktiką ir kovojant su COVID-19 į įstaigą įeinantiems bei įvažiuojantiems asmenims bekontakčiais temperatūros matuokliais matuojama kūno temperatūra. Savaitgalį visiems įstaigoje laisvės atėmimo bausmes atliekantiems nuteistiesiems taip  pat buvo matuojama kūno temperatūra. Yra bendraujama su įstaigoje laikomais asmenimis, jiems pateikiama informacija apie koronaviruso COVID-19 plitimą, užsikrėtimo prevenciją bei apsaugos priemones. Nuteistieji raginami vėdinti gyvenamąsias patalpas, plauti rankas, laikytis saugaus atstumo. Jiems išduotas muilas, dezinfekuojamos patalpos. Bausmę atliekantys asmenys yra nuolat stebimi. 

Alytaus pataisos namuose yra paruoštos 22 karantino patalpos nuteistiesiems. Esant poreikiui, kol Pirminės asmens sveikatos priežiūros darbuotojai priims atitinkamą sprendimą, nuteistuosius bus galima izoliuoti. Įrengtas persirengimo kabinetas pagal Sveikatos ministerijos rekomendacijų reikalavimus. Darbuotojai raginami einant į darbo vietas ar būnant viešose vietose naudoti apsaugos priemones. Dedamos visos pastangos siekiant maksimaliai sumažinti viruso plitimo galimybę. Parengtos paraiškos ir vykdomi pirkimai kuo skubiau papildyti apsaugos priemonių atsargas. Nesant būtinybės, neorganizuojamas nuteistųjų ir suimtųjų perkėlimas iš vienos įstaigos į kitą. Sustabdytas nuteistųjų judėjimas už įstaigos teritorijos ribų bei ugdymo procesas. Įsigytas atitinkamas spec. kombinezonų, pirštinių ir kitų apsaugos priemonių kiekis.

Alytaus pataisos namuose ir toliau bus nuolat vykdomos visos viruso plitimo prevencinės priemonės, siekiant išvengti koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų.

Alytaus pataisos namų administracija


 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. kovo 25 d. 18:34