Naujienos

Individuali veikla Alytaus pataisos namuose

Nuo 2022m. sausio 1d. laisvės atėmimo vietų įstaigose sudaromos galimybės užsiimti nuteistųjų ir visuomenės interesus atitinkančia veikla. Viena iš užimtumo veiklos formų yra individuali veikla. Šios veiklos pagrindinis tikslas – skatinti nuteistuosius, atliekančius laisvės atėmimo bausmę, užsiimti pozityvia veikla, gerinti užimtumą, sudaryti sąlygas nuteistiesiems užsidirbti papildomų pajamų bei įgyti įgūdžių, reikalingų gyvenimui laisvėje.

Galimybė užsidirbti iš individualios veiklos naudinga ne tik nuteistiesiems asmeniškai. Iš uždirbtų pinigų jie turi galimybę susimokėti baudas, atlyginti nukentėjusiems asmenims ar valstybei padarytą žalą, prisidėti prie savęs ar savo šeimos išlaikymo.

Alytaus pataisos namuose nuteistieji vykdo tokias individualias veiklas, kaip: bižuterijos dirbinių gamyba, anglų/ rusų kalbų vertimo veikla, sportinio ir rekreacinio švietimo veikla, specializuota projektavimo veikla, inžinerijos veikla, reklamos agentūrų veikla, bei renginių organizavimo veikla.

Alytaus pataisos namuose individualią veiklą vykdo 15 nuteistųjų, tendencija rodo, kad tai labai pasiteisinusi darbinė veikla, prie kurios prisijungia vis daugiau nuteistųjų. Gamindami įvairius gaminius, ar teikdami paslaugas pagal registruotą individualią veiklą, nuteistieji savo darbus ar paslaugas parduoda ir už tai gauna pajamas.
 

Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 20 d. 15:35

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?