Naujienos

Bendradarbiavimas, kuris suteikia teigiamų emocijų

2020-10-13

Alytaus pataisos namuose šių metų spalio 7 d. Resocializacijos skyriaus darbuotojų ir nuteistųjų iniciatyva buvo organizuotas renginys – susitikimas su Alytaus mieste veikiančia asociacija „Keturkojo viltis“, kuri globoja benamius gyvūnus.

1931 metais Italijos mieste Florencijoje Tarptautinės ekologų konferencijos dalyviai pasiūlė spalio 4-ąją – šventojo Pranciškaus visų gyvų Žemės padarų globėjo atlaidų dieną – švęsti kaip Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnijos dieną. Ši diena skirta pagerbti visus gyvūnus, padėkoti jiems už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės.

Su asociacija „Keturkojo viltis“ bendravimą pradėjome dar praeitais metais, kai gruodžio mėnesį asociacijos dalyviai lankėsi mūsų įstaigoje. Tuo metu nuteistieji savo rankomis pagamino ir padovanojo draskykles katėms. Šiais metais tęsdami geras tradicijas nuteistųjų iniciatyva bei jų artimųjų dėka buvo padovanota reikalingiausių priemonių ir maisto beglobiams gyvūnams.

Organizuodami šį renginį stengėmės skatinti abipusę žmogaus ir gyvūno draugystę. Renginio metu vyravo atmosfera ir supratimas, kad gyvūnai, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, baimės, skausmo ir kančios. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

Į renginį atvyko „Keturkojo vilties“ vadovas Eimantas ir dvi savanorės Roberta ir Juna su savo globojamais šunimis Safyra, Gočeldu ir Puma. Kodėl šunys?

Šuo – vienas iš nedaugelio planetos gyvūnų, kuris myli žmogų labiau nei save.

Šuo – ištikimas draugas. Jo nedomina Tavo turtai, išmintis, diplomai, nuotaika, nuodėmingas Tu ar šventas. Tu – jo draugas ir jam to pakanka.

Susitikimo metu nuteistiesiems buvo pateikiama informacija, kuo veislinis gyvūnas skiriasi nuo neveislinio. Buvo atsakyta į užduodamą klausimą, kodėl verta priglausti gyvūną globoti iš gyvūnų globos įstaigų? Tam yra begalė priežasčių. Priglausdami gyvūną iš gyvūnų globos įstaigos Jūs gelbėjate gyvybę. Taip, gyvybę, ir daugiau nei vieną. Priglausdami vieną gyvūną Jūs gelbėjate kelias gyvybes, nes atlaisvinate vietą kitam gyvūnui, tuo suteikdami jam galimybę rasti naujus šeimininkus bei jaukius namus. Tai yra tarsi nuolatinis ciklas.

Galbūt aktualiausias klausimas nuteistiesiems buvo jų turimų katinėlių sterilizavimas ar kastravimas, kad jie nesidaugintų. Asociacijos dalyviai pažadėjo padėti atlikti visas tokias procedūras, reikalingas mūsų nuteistųjų globojamiems katinėliams.

Kokia buvo renginio nauda? Po renginio pakalbinus nuteistuosius, buvo išgirsta: „Aš dvylika, šešiolika ar daugiau metų neglosčiau šuns“, „Daugiau tokių susitikimų su žmonėmis iš anapus tvoros tam, kad mokėtum gyventi po ilgo bausmės atlikimo, kad sugebėtume tinkamai bendrauti“.

Alytaus pataisos namų nuteistieji, dėkodami „Keturkojo viltis“ asociacijos atstovams už tai, kad jie, turėdami savo įsipareigojimus darbui, šeimai, atranda laiko savanoriauti ir atvykti pabendrauti su asmenimis, atliekančiais įkalinimo bausmę. Ypatingai šiltai dėkojo savanoriaujantiems vaikams, jiems įteikė savo pačių gamintą tortą bei kitų gardėsių. O įstaigos vadovas įteikė padėką už nuoseklų bendradarbiavimą.
 

Alytaus pataisos namų informacija


 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 13 d. 09:09