Naujienos

Atnaujintos patalpos nuteistiesiems

2021-03-10

Kovo 8 d. Alytaus pataisos namuose laisvės atėmimo bausmes atliekantys nuteistieji, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos arba be palydos už įstaigos teritorijos ribų, persikėlė į naujas patalpas. Renovuotose 130 kv. m. ploto patalpose sudarytos sąlygos apgyvendinti 15 nuteistųjų. Pirmame aukšte įrengtos bendros patalpos – virtuvėlė, dušai, tualetai, antrajame – miegamieji ir tualetai.

Alytaus pataisos namuose laisvės atėmimo bausmes atliekantys nuteistieji, kuriems suteikta teisė išvykti be sargybos arba palydos už įstaigos teritorijos ribų, atlieka ūkinio aptarnavimo darbus įstaigoje ir dirba valstybinėje įmonėje.

Šių nuteistųjų atranką vykdo pataisos įstaigos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Tokia teisė gali būti suteikiama nuteistiesiems, laikomiems pataisos namuose lengvosios grupės sąlygomis, bei nuteistiesiems, laikomiems pataisos namuose paprastosios grupės sąlygomis ir atbuvusiems ne mažiau kaip vieną trečdalį bausmės laiko, taip pat nuteistiesiems gali būti leidžiama išvykti be sargybos už pataisos įstaigos ar kardomojo kalinimo vietos teritorijos ribų, jeigu to reikia dėl bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, dirbamo darbo pobūdžio arba dalyvavimo įgyvendinant socialinės reabilitacijos priemones.

Neleidžiama išvykti be sargybos arba be palydos už pataisos įstaigos pavojingiems recidyvistams, asmenims, kurie nuteisti už labai sunkius nusikaltimus ir kuriems paskirta laisvės atėmimo bausmė viršija dešimt metų, nuteistiesiems, iš kurių ši teisė buvo atimta dėl padarytų pažeidimų, užsieniečiams, ribotai pakaltinamiems, pavojingomis ir ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, kurios plinta lašeliniu būdu per orą, sergantiems nuteistiesiems.

Nuteistieji turintys teisę išvykti be sargybos arba be palydos privalo būti tvarkingi, laikytis nustatytų elgesio taisyklių, viešosios tvarkos taisyklių, po darbo privalo laiku grįžti į gyvenamąsias patalpas. Šiems nuteistiesiems draudžiama savavališkai palikti darbo vietą bei pataisos namų teritoriją, lankytis parduotuvėse, organizacijose, įstaigose, privačių asmenų butuose, užmegzti pažintis ir ryšius su pašaliniais asmenimis, vartoti alkoholinius gėrimus, toksines, psichotropines ir narkotines medžiagas.

Nuteistajam, pažeidusiam nustatyto režimo reikalavimus arba elgesio taisykles, pataisos įstaigos direktoriaus nutarimu gali būti atimta teisė išvykti be sargybos arba be palydos už pataisos įstaigos teritorijos ribų, taip pat gali būti skiriamos drausminės nuobaudos.

Taikydama Europos šalių gerąją praktiką bei siekdama palengvinti nuteistųjų socialinę reabilitaciją ir lengvesnę integraciją į visuomenę, Alytaus pataisos namų administracija atlieka ir kitų patalpų renovavimo darbus.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. kovo 10 d. 10:01
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos