Naujienos

Pasaulinė gyvūnų diena su gyvūnais

2021-10-08

Pasaulinė gyvūnijos diena buvo minima spalio 4 d. ta proga Alytaus mieste buvo organizuotas renginys ir dėmesys augintiniams. Gyvūnų mylėtojai rinkosi prie Alytaus dailės mokyklos, kur vyko Pasaulinės gyvūnų globos dienos paminėjimas.

Ši diena skirta pagerbti visus gyvūnus, padėkoti jiems už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės. Alytaus pataisos namų gyvūnai – šunys yra skirti padėti vykdyti tarnybines funkcijas.

Pasaulinę gyvūnų dieną švenčia įvairių religijų, politinių pažiūrų ir įsitikinimų žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai.

Pasaulinės gyvūnų dienos proga renginyje dalyvavo ir Alytaus pataisos namų šunys – pareigūnai, kuriuos į šventę lydėjo Alytaus pataisos namų pareigūnai (kinologai) Sidona ir Linas. Programoje buvo jau tradicinėmis tapę rungtys gyvūnams: „Pagundų“ takas, kliūčių ruožas, konkursas „Mano augintinio sugebėjimai“, ėdriausio šuns konkursas. Alytaus pataisos namų pareigūnai pademonstravo, pažeidėjo sulaikymą iš toli ir iš arti, riaušių malšinimą su antsnukiu. Susirinkusieji nestigo emocijų stebint puikius gyvūnų sugebėjimus.

 

Alytaus pataisos namų administracija

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. spalio 8 d. 13:10