Naujienos

Nuteistųjų dalyvavimas pozityvaus užimtumo priemonėse

2020-10-29

Pozityvaus užimtumo priemonės – tai laisvės atėmimo vietos įstaigos personalo ir / ar socialinių partnerių vykdomos prasmingo nuteistųjų laisvalaikio leidimo organizavimo formos. Viena iš šių formų yra kūrybinių studijų, būrelių, pomėgių klubų veikla, kurios tikslas – skatinti nuteistuosius vystyti įvairius gebėjimus bei interesus, nustatyti ir puoselėti jų potencialą ir skatinti kūrybingumą.

Alytaus pataisos namuose nuteistieji užsiima origami ir kvilingo menais, kurie reikalauja begalinės kantrybės, ugdo savo meninius gebėjimus, realizuoja savo fantaziją.

Origami – japoniškas meninis popieriaus lankstymo būdas. Origamiais taip pat vadinami ir patys lankstiniai. „Tikrasis origamis“ yra lankstomas iš vieno popieriaus lapo. Jį lankstant nėra naudojamos žirklės ar klijai. Popieriaus lankstymas, kai naudojamos ir žirklės, vadinamas kirigami. Taip pat egzistuoja ir lankstymo būdas, kada lankstinys yra sudedamas iš kelių atskirai išlankstytų dalių. Toks lankstymo būdas vadinamas „moduliniu origamiu“. Origami nėra vien popieriniai lėktuvėliai ar gervės. Iš popieriaus lankstomi pastatai, gyvūnai, animaciniai herojai, gėlės, vazos, uogos ir kt.

Kita įdomi laisvalaikio forma yra kvilingas. Kvilingas – meno rūšis, kai siauros popieriaus juostelės sukamos į ritinėlius, o šie yra formuojami į įvairias figūras. Šios įvairios detalės komponuojamos ir jungiamos į vientisą kompoziciją. Kvilingo menui nereikia brangių medžiagų, be didelių investicijų galima sukurti atvirukus, paveikslus, papuošalus.

Dar viena nauja veikla – mandalų kūrimas. Mandala – tai dar vienas būdas geriau pažinti save, žvilgtelti į pasąmonės gelmes. Sanskrito kalba žodis „mandala“ reiškia ratą, bendruomenę, ryšį. Mandalos yra piešiamos, tapomos, daromos iš smėlio ir net šokamos.

Vienas iš Alytaus pataisos namų nuteistųjų mandalas pagamino naudodamas kartoną, dažus ir klijus.

Alytaus pataisos namų administracija skatina nuteistuosius prasmingai leisti laisvalaikį, skatina jų iniciatyvą ir kūrybingumą.


  
 
Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 29 d. 12:15