Naujienos

Grožis už spygliuotos tvoros Alytaus pataisos namuose

2020-10-23

Pasibaigus vasarai ir rudenėliui vis greičiau trumpinant dienas, baigėsi Alytaus pataisos namuose laisvės atėmimo bausmes atliekančių asmenų veikla Socialinio projekto „Žalioji Oazė“ erdvėse už spygliuotos tvoros ir aukštų sienų.

Visą vasarą Alytaus pataisos namuose bausmes už įvairius nusikaltimus atliekantys vyrai, užsiėmė prasminga veikla: sėjo ir augino daržoves bei gėles, puoselėjo bonsai medelius, pasodino sakurų alėją, kūrė meno šedevrus, gražino savo aplinką, kad ji būtų kuo malonesnė. Kiti nuteistieji iš vytelių pynė vazonus gėlėms, o jų būta įvairių – batukai, meksikietiška sombrero skrybėlė ar tiesiog pintinė. Atnaujino įstaigoje esančias medžio skulptūras, tvoreles ir aukštas draudžiamąją teritoriją skiriančias tvoras ar tiesiog ant betono piešė pelytes, gyvates ir kt. Šiais metais įstaigoje didelis dėmesys buvo skiriamas įstaigos gražinimui. Prie Socialinio projekto „Žalioji Oazė“ įgyvendinimo prisidėjo ir VšĮ „Žmogaus teisių mokymo ir konsultavimo centras“, padovanojęs Alytaus pataisos namams 12 vnt. sakurų medelių. Visi šie darbai parodė, kad nuteistieji turi daug gerų jausmų ir norų, siekia padaryti atitinkamas išvadas ir savo elgesiu įrodyti, kad jie verti mūsų visuomenės.

2020 m. spalio 2 d. įstaigoje vyko baigiamasis Socialinio projekto „Žalioji Oazė“ veiklos įvertinimas. Darbo grupės nariai, kartu su įstaigos vadovu Genadijumi Lepiochinu, padėkojo nuteistiesiems už gražius darbus ir norą keisti savo aplinką ir įteikė jiems padėkas. Direktoriaus padėkos buvo įteiktos ir darbo grupės nariams, kurie aukoja savo laisvalaikį kartu su nuteistaisiais gražindami įstaigą.

Aplinkos poveikis žmogui daro didelę įtaką, todėl Socialiniu projektu „Žalioji Oazė“ kasmet siekiama sušvelninti įkalinimo įstaigos aplinką bei sukurti ją kuo palankesnę lokaliniuose sektoriuose. Kasmet pagal galimybes įrengiami gėlynai, daržai ir žaliosios zonos.

Turbūt sutiksime, kad gamtoje praleistas laikas mus atpalaiduoja geriausiai, o būdami ramiai nusiteikę mes esame ne tik geresni vieni kitiems, bet tikėtina, kad ir ateitį planuojame pozityvesnę.

Norime pažymėti, kad Alytaus pataisos namų aplinkos tvarkymo darbai antrus metus iš eilės buvo įvertinti prizine vieta Alytaus miesto savivaldybėje – DĖKOJAME Alytaus miesto vadovams.

DĖKOJAME Alytaus pataisos namų darbuotojams Inetai Žigienei, Algimantui Mockevičiui, Romai Liutkauskienei, Astai Abramavičienei, Rimui Vėžiui, Danutei Degutienei, aukojusiems savo laisvalaikį ir pasidalinusiems gėlių sodinukais, taip pat darbuotojams, kurie palaikė nuteistuosius mintimis, idėjomis, žodžiais ir darbais, būdami arčiausiai jų.

Dėkojame ir tiems, kurių galbūt nepaminėjome, ir tiems, kurie norėjo prisidėti bet galbūt nespėjo…

DĖKOJAME nuteistiesiems už jų norą keistis.

GROŽIS KEIČIA PASAULĮ.

„Bendruomeninis gyvenimas formuoja širdį“ – Popiežius Pranciškus I.

 

Socialinio projekto „Žalioji Oazė“ darbo grupės narių vardu,

darbo grupės vadovė Sonata Buzaitienė 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 23 d. 14:04