Naujienos

Kitokia CEPELINŲ diena Alytaus pataisos namuose

2021-02-08

Alytaus pataisos namuose kelinti metai iš eilės darbuotojai kviečiamis susiburti prie bendro pietų stalo ir pasimėgauti tradiciniu Lietuvišku patiekalu – cepelinais, pasidalinti receptais juos gaminant, pabendrauti ir pabūti drauge. Labai gaila, kad šiais metais kai šalyje paskelbtas karantinas susitikti negalime, tačiau puoselėti bendras tradicijas ir bendrauti socialinuose tinkluose mes galime. Todėl šiais metais Vasario 7 d. visi Alytaus pataisos namų darbuotojai buvo pakviesti puoselėti Lietuviškas tradicijas iš namų ir minėti tradicinę CEPELINU dieną, įkeliant savo skanias, kvapnias ir jaukias akimirkas su šiuo pateikalu.
Lai mažos smulkmenos atneša daug džiaugsmo ir geros nuotaikos!!! Nuotraukas darbuotojai buvo raginami įkelti į bendrą uždarą grupę „Atsakomybė-pokytis-žmogus“
Dalinamės darbuotojų nuotraukomis su Jumis ir gal net norime paerzinti, nes retas, kurio nesužavi šis patiekalas. Prisiminimui dalinamės ir savo bendromis archyvo nuotraukomis prie bendro stalo.

Nuo 2014 metų kiekvieną pirmąjį vasario sekmadienį švenčiama pasaulio cepelinų diena. Jos iniciatorius – JAV gyvenantis išeivis iš Lietuvos Jonas Vaičiūnas. Šią dieną visi raginami kartu su šeima gaminti ir skanauti cepelinus.
Lietuvoje cepelinai atsirado maždaug XIX ir XX amžių sandūroje, tikėtina, kad Žemaitijoje, kur jie atkeliavo iš vokiškosios Mažosios Lietuvos. Vėliau cepelinai tapo įprastu patiekalu ir kituose Lietuvos kraštuose.
Cepelinai Lietuvoje atsirado prieš 100-150 metų. Manoma, kad Žemaitijoje jie galėjo atsirasti iš vokiškosios Mažosios Lietuvos, o kitose Lietuvos dalyse – per Lietuvos žydus, turėjusius glaudžius ryšius su Šiaurės Vokietijos žydų bendruomenėmis.


 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. vasario 8 d. 16:40