Naujienos

Aktualūs klausimai svarstyti bendrame susirinkime

2015-03-18

2015 m. kovo 17 d. 15.00 val. nuteistųjų klube įvyko pataisos namų administracijos ir nuteistųjų susirinkimas. Susirinkime dalyvavo apie 150 nuteistųjų ir įstaigos vadovybė, būrių viršininkai.

Siekiant efektyvesnio informacijos pateikimo nuteistiesiems buvo svarstomi šie klausimais:

Dėl nuteistųjų asmeninių daiktų svorio įvertinimo. Direktorius Kęstutis Jasmontas paminėjo, jog reikia peržiūrėti nuteistiesiems savo asmeninius daiktus, kad jų svoris neviršytų 30 kg. Esant ansvoriui, išrinkti nereikalingus daiktus, ir pateikus prašymą būrio viršininkui, priduoti juos į sandėlį. Tai atlikti kuo skubiau, kad nekiltų nesusipratimų atliekant daiktų svėrimus.

Dėl įkalintų asmenų pasiūlymų, prašymų (pareiškimų), peticijų ir skundų priėmimo, registravimo ir išsiuntimo tvarkos. Susirinkimo metu priminta, kad nuteistajam parašius skundą ar prašymą pateikti būrio viršininkui registruoti ir pasirašyti žurnale. Nepalikti skundų ar prašymų nunešus į kabinetą ant stalo, neinformavus būrio viršininko.

Dėl padėklinės maitinimo sistemos įdiegimo. Direktorius informavo nuteistuosius, kad artimiausiu metu bus įdiegta nauja maitinimo tvarka įstaigoje. Viena iš naujovių – padėklinė maitinimo sistema. Ir išdėstė šios sistemos pagrindinius principus: bus užtikrinamas šiltas, individualiai bei laiku pateiktas maistas ir jo kokybės kontrolė. Prieš tai buvo išdalinamas maistas ir ataušdavo ant stalo. Nuteistieji gaus savo davinį, kuris jam priklauso. Ši sistema leis sumažinti maisto dalintojų etatus, kurie bus paskirstyti įvedus papildomus tvarkinių būriuose etatus, tai leis užtikrinti geresnę tvarką ir švarą būriuose.

Dėl galimybės remontuoti savo gyvenamąsias patalpas. Kęstutis Jasmontas informavo nuteistuosius, kad vasaros metu bus galimybė suremontuoti 1-ojo lokalinio sektoriaus miegamąsias patalpas, 7-ojo lokalinio sektoriaus gyvenamųjų patalpų koridorių. Administracija parūpins medžiagas remontui, o nuteistieji, norintys atlikti remonto darbus, tegul kreipiasi į administraciją.

Dėl sezoninių darbų ir nuteistųjų įdarbinimo. Nuteistiesiems pranešta, kad atšilus orams prasideda sezoniniai darbai bei nuteistųjų papildomi įdarbinimai. Todėl norintys išvykti be sargybos arba be palydos, nuteistieji gali kreiptis su prašymu pas savo būrio viršininką. Bus patikrinta ar jis atitinka taikomus kriterijus, atsižvelgs į gydytojų rekomendacijas ir komisija nuspręs ar suteikti šią teisę.

Susirinkimo metu buvo atsakyta į  nuteistųjų klausimus:

Nuteistasis teiravosi, kur galima susipažinti su kodeksų pakeitimais ir kitais teisiniais dokumentais. Atsakyta - bibliotekoje yra kompiuteris ir ten prieinama visa jiems leistina informacija.

Nuteistasis iš 7-ojo lokalinio sektoriaus informavo, kad gyvenamųjų patalpų koridoriaus gale esančio posto metalinės durys, jas uždarinėjant, labai garsiai trankosi. Todėl naktį nuteistiesiems trikdomas miegas. Paaiškinta - bus pranešta atitinkamoms tarnyboms ir ši problema bus išspręsta.

Tokio pobūdžio susirinkimai organizuojami nuolat, siekiant supažindinti nuteistuosius su pasikeitusiais teisė aktais, ar primenant jau galiojančius, bet dažnai pažeidžiamus, taip pat dėl keičiamos tvarkos įstaigoje. Tai efektyvus būdas pasidalinti informacija ir kalbėti apie problemas bei nedelsiant jas išspręsti.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. kovo 19 d. 10:08
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos