Naujienos

Labdaros renginys „Looking at the stars“

2022-05-16

Šių metų gegužės 10 d. Alytaus pataisos namų salę užpildė klasikinės muzikos garsai, kurių susirinko paklausyti nuteistieji, jų artimieji ir pataisos namų darbuotojai. Neįprastą savo vieta ir nuotaika, žadinantį sielą ir verčiantį susimąstyti apie savo gyvenimo kelią renginį mums šias metais, pildant dar pernai renginio metu duotą pažadą sugrįžti, padovanojo labdaros organizacija „Looking at the stars“ (iš anglų k. „Žiūrėdamas į žvaigždes“). 2015 m. ši organizacija buvo įkurta Toronte Dmitri Kanovich inciatyva, siekiant įgyvendinti unikalią idėją: dovanojant interaktyvius klasikinės muzikos renginius neįprastoms auditorijoms – kaliniams, senjorams, pabėgėliams, skatinti šiuos žmones bent akimirkai pakilti virš žemiškų vargų, skausmo, pykčio ir pažvelgti aukščiau ir giliau – į žvaigždes, o kartu ir į pačią būtį, išgyventi kiek įmanoma giliau šią akimirką. Tai kvietimas įžvelgti visą apimančią harmoniją garse, atrasti atsipalaidavimą nuo kasdienės įtampos ir jau kitokiu žmogumi su naujomis jėgomis, viltim, o gal ir idėjomis, grįžti į savo kasdienį gyvenimą.

Idėjai puikiai „prigijus“ ir pasiteisinus, pastebėjus, kad klasikinė muzika randa atsaką ir geba pažadinti žmonių širdis, šiais metais ir Lietuvoje, Jonavoje įsteigtas labdaros ir paramos fondas „Looking at the stars“, kuris padės plėtoti veiklą ir pritraukti rėmėjus, palaikančius šią veiklą bei jos plėtrą.

Renginio Alytaus pataisos namuose metu susirinkusiems dalyviams buvo pristatyta vieno Kanados nuteistojo istorija, kurio dvasinis atgimimas prasidėjo nuo netikėtai išgirstų klasikinės muzikos garsų ir pažintimi su „Looking at the stars“ organizacijos atstovais. Vėliau erdvioje salėje klausytojams Lukas Geniušas, vienas įdomiausių ir ryškiausių savo kartos pianistų, atliko F.Šuberto ir F.Listo kūrinius tema „Vienatvė ir ilgesys“.

Renginys savo idėja, atvirumu rado atsaką ir pataisos namų aplinkoje – klasikinės muzikos pasiklausyti ir susitikti su nuteistaisiais buvo pakviesti ir jų artimieji. Surengta atvirų durų diena buvo proga pasimatyti su savo šeima ir paminėti artėjančią šeimos dieną atnaujinant ryšius su brangiausiais žmonėmis.

Aukščiausio lygio klasikinės muzikos atlikėjai, kartu susibūrę nuteistieji, jų artimieji, darbuotojai vieningai džiaugėsi šiuo renginiu ir džiugia žinia visiems: JIE ŽADĖJO SUGRĮŽTI


 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 16 d. 15:39
 

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33