Naujienos

Alytaus pataisos namuose paskiepyti pareigūnai

2021-03-25

Šiandien pradėti skiepyti Alytaus pataisos namų darbuotojai. Iš viso pasiskiepijo 90 asmenų. Pageidaujančių skiepytis buvo ir daugiau, tačiau kai kurie darbuotojai – jau prasirgę Covid-19 infekcija, dar dalis buvo abejojančių. Jiems bus pasiūlyta skiepytis vėliau.

„Pataisos namų darbuotojai dabar skiepijami prioriteto tvarka kaip svarbias visuomenei funkcijas atliekantys asmenys. Visiems šiandien besiskiepijusiems – darbuotojams buvo pasiūlyta „AstraZeneca“ vakcina. Kai kurie jų sakė, kad jiems garbė pasiskiepyti prezidentine vakcina. Pataisos pareigūnai savo tarnybos negali vykdyti nuotoliniu būdu. Tuo tarpu rizika plisti Covid-19 virusui tarp nuteistųjų yra aukšta, ypač ten, kur nuteistieji gyvena kartu didelėmis grupėmis“, - sako Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos direktorius Virginijus Kulikauskas.

Alytaus pataisos namams pareigūnų vakcinavimo galimybes pasiūlė Alytaus rajono savivaldybė. Čia skiepytis užsiregistravo 103 pataisos namų darbuotojai. Vertinant situaciją bendrai – didesnioji dalis visų dirbančiųjųAlytaus pataisos namuose yra pasiskiepiję arba prasirgę.

“Dabartinė sergamumo situacija Alytaus pataisos namuose gera – naujų susirgimų atvejų nėra, tiek darbuotojų, tiek nuteistųjų tarpe“, - sako Alytaus pataisos namų direktorius, Genadijus Lepiochinas.

Bausmių vykdymo sistemos įstaigose buvo ir iki šiol taikomos įvairios virusų plitimui kelią užkertančios ir kontaktus mažinančios priemonės - sumažinta kiek įmanoma kontaktų, netgi teismo procesai vyksta nuotoliniu būdu, dezinfekuojamos patalpos, transporto priemonės, stebima nuteistųjų ir darbuotojų sveikata, dėvimos kaukės, izoliuojami kontaktus su sergančiaisiais turėję asmenys, jie testuojami, testai nuolat atliekami ir profilaktiškai, uždrausti ilgalaikiai pasimatymai, darbuotojų darbo grafikai pataisos namuose per pandemiją sudarinėjami taip, kad būtų užtikrintas kuo mažesnis darbuotojų tarpusavio kontaktas, organizuojamas darbas pamainomis.

Alytaus pataisos namų administracija nuorširdžiai dėkoja, Alytaus rajono savivaldybei už parodytą dėmesį ir sėkmingą bendradarbiavimą. Alytaus pataisos namų darbuotojams. Dėkojame ir Alytaus rajono Pirminės asmens sveikatos priežiūros skiepijimo medikų komandai už operatyvų skiepų pristatymą ir puikiai atliktą darbą.

 

Alytaus pataisos namų administracija

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. kovo 26 d. 12:36