Naujienos

Alytaus pataisos namams dovana - 1000 knygų

2021-04-15

Alytaus pataisos namai neseniai gavo ypatingą ir naudingą dovaną – buvo padovanota 1000 įvairių knygų. Šios iniciatyvos autorius Antanas Šakinis pasakoja, kad žmonėms išėjus Anapilin, daug jų turto tampa niekam nereikalingu.

„Artimieji jį tiesiog atiduota ar parduoda. Lieka tokių žmonių ir knygos – mūsų kultūros vertybė,“ – sako A. Šakinis, kuriam kilo mintis pasirūpinti tokiomis knygomis ir padovanoti jas Alytaus pataisos namams.

Dalis dovanotų knygų galėtų būti įdomesnės moterims, todėl tokias knygas žadama nuvežti Panevėžio moterų kalėjime laisvės atėmimo bausmes atliekančioms moterims.

Alytaus pataisos namų direktorius Genadijus Lepiochinas padėkojo Antanui Šakiniui už jo geranoriškumą ir įteikė padėką bei prisiminimo dovaną. Pasak direktoriaus, nuteistieji yra nusiteikę keistis, ieškoti prasmingų veiklų ir daugelis jų noriai skaito knygas.

Antanui Šakiniui nebuvo galimybės susitikti su pataisos namų bibliotekos skaitytojais dėl COVID-19 ribojimų, tačiau ateityje, kai leis sąlygos, planuojama parodyti jam Alytaus pataisos namuose esančią nuteistųjų biblioteką, taip pat sudaryti sąlygas pabendrauti su šios bibliotekos skaitytojais.

Šiuo metu yra ruošiamasi naujo projekto, skirto nuteistiesiems, „Kurkime kartu“ I turui, kuris vyks visose laisvės atėmimo vietų įstaigose ir paskatins nuteistuosius viskuo domėtis bei gilinti savo žinias, parodys, kad bibliotekoje lankytis ir skaityti knygas verta.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. balandžio 15 d. 15:07