Naujienos

Sveikame kūne sveika siela

2015-06-11

Sveikame kūne sveika siela (lot. ,, Mens sana in corpore sano“) nuo sveikatos priklauso ir dvasinė būsena. Perfrazuota iš romėnų poeto Juvenalio „Satyrų“, kur jis teigęs kiek kitaip: „patariu melsti, kad sveikame tavo kūne sveikas būtų ir protas“.

Kiekvienais metais, sulaukus vasaros, Alytaus pataisos namuose yra organizuojama „Vasaros spartakiada“. Jos tikslas - propaguoti nuteistųjų žmogiškąsias vertybes, garbingo žaidimo principą, stiprinti žmogaus vystymąsi ir sveiką gyvenimo būdą. Šiais metais ši šventė įstaigoje buvo organizuota birželio 10 d. Į šventės atidarymą susirinko apie 300 nuteistųjų. Šventės atidarymą pradėjo 2 nuteistieji, kurie dalyvauja „Muzikinio klubo“ veikloje. Jie surengė 30 min. trukmės koncertą. Į šventę atvyko Šiaulių miesto SK „Tauras“ futbolo komanda, kuri sužaidė draugiškas futbolo varžybas su Alytaus pataisos namų nuteistųjų rinktine. Varžybos buvo labai atkaklios, pirmavo tai viena, tai kita komanda. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 5 : 5. Antrajame kėlinyje į priekį įsiveržė nuteistųjų komanda, tačiau svečiai rezultatą greitai išlygino ir bendras varžybų laikas baigėsi lygiosiomis 10 : 10.  Pasitarus su komandų kapitonais buvo nuspręsta pratesimo nežaisti, o varžybų nugalėtoją išsiaiškinti baudinių mušimo būdu. Po pirmųjų penkių baudinių mušimo rezultatas buvo lygus 11 : 11 ir komandoms teko mušti baudinius iki pirmos klaidos. Čia sportinė sėkmė nusišypsojo SK „Tauras“ nariui ir jie po labai permainingos kovos laimėjo draugiškas futbolo varžybas rezultatu 12 : 11. Alytaus pataisos namų direktorius Kęstutis Jasmontas apdovanojo komandų geriausius žaidėjus atsiminimo dovanėlėmis, komanda nugalėtoja buvo apdovanota Alytaus pataisos namų direktoriaus taure. SK „Tauras“ komanda nuteistiesiems padovanojo futbolo kamuolių, nuteistuosius pavaišino saldumynais bei vaisiais.

Varžybos sulaukė didelio nuteistųjų susidomėjimo, todėl tikimės ateityje ir toliau bendradarbiauti su įvairiais sporto klubais ne vien futbolo, bet ir kitose srityse. „Vasaros spartakiados“ metu įstaigoje bus organizuotos futbolo, paplūdimio tinklinio, krepšinio, lauko tinklinio, badmintono, prisitraukimų prie skersinio varžybos.

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. birželio 11 d. 12:57
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos