Naujienos

Bendradarbiaujame su šalies prokurorais

2015-10-29

2015 m. spalio 28 d. Alytaus pataisos namuose pravesta diskusija dėl sukčiavimų elektroninėje erdvėje galimybių ir konkrečių priemonių pristatymas, bendradarbiaujant ikiteisminiuose tyrimuose. Susirinkime dalyvavo Vilniaus apygardos prokuratūros, Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros, Kauno apygardos Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorai, Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos atstovai bei Alytaus pataisos namų pareigūnai.

Svečiai turėjo galimybę pamatyti kaip pataisos namuose gyvena nuteistieji. Įstaigos direktorius Kęstutis Jasmontas trumpai pristatė nuteistųjų mokymosi, sportinio ugdymo ir darbo sąlygas, nuteistiesiems taikomas įvairias programas. Buvo paaiškinta nustatyta tvarka nuteistųjų pasimatymų biure, baudos izoliatoriuje. Aprodant gamybines patalpas supažindinta su nuteistųjų atliekamais darbais (pynimas iš vytelių, medžio drožinėjimas, baldų gamyba ir kt.). Svečiai nuvesti ir į nuteistųjų valgyklą, mokyklą, koplytėlę, klubą bei muziejų, kuriame laikomi nuteistiesiems draudžiami turėti daiktai.

Prokurorams sugrįžus iš įstaigos teritorijos, posėdžių salėje buvo pristatyta pažintinė programėlė apie Alytaus pataisos namų struktūrą, darbuotojus, nuteistųjų gyvenamuosius sektorius. Kriminalinės žvalgybos skyriaus viršininkas Linas Česnavičius pristatė įstaigos statistiką apie paimtus mobiliuosius telefonus, modemus, vykdomus permetimus, pagrindinius draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų patekimo būdus. Pateikta bendra pataisos įstaigų statistika, palyginant penkerių metų rezultatus, vyraujančios tendencijos dėl uždraustų daiktų patekimo. Svečiams parodyti filmukai apie dronus ir suspausto oro patrankas, kurių pagalba nuteistiesiems siunčiami draudžiami jiems turėti daiktai. Papasakota apie telefoninius sukčiavimus, jų būdus ir ypatumus.

Diskusijos metu paminėtos vykdomos priemonės, numatytos kovojant su nuteistųjų sukčiavimu, buvo vardijamos problemos, su kuriomis susiduria pareigūnai.

Baigiantis susitikimui visi patikino, kad vyko labai vertinga abipusė diskusija.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. spalio 29 d. 13:46
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos