Naujienos

Alytuje – nuteistųjų draugystė su gyvūnų globos įstaiga

2021-07-13

           Alytuje – nuteistųjų draugystė su gyvūnų globos įstaiga

 

Alytaus pataisos namų ir Alytuje įsikūrusios gyvūnų globos įstaigos „Keturkojo Viltis“ bendradarbiavimas prasidėjo atsitiktinai. Tuo metu tik Resocializacijos skyriaus specialistai ieškojo, kuo galėtų sudominti laisvės atėmimo bausmę atliekančius žmones, kad jiems būtų įdomu ir gautų užimtumą.

2019 metų gruodį į įstaigą buvo pakviesti „Keturkojo vilties“ savanoriai su savo globojamais augintiniais. Tais metais nuteistieji dovanojo savo rankomis gamintas draskykles katėms. Pirmuoju renginiu susidomėjo tikrai nedaug nuteistųjų, tačiau po metų, minint tarptautinę globojamų šunų dieną, kai vėl įstaigą aplankė „Keturkojo Viltis“ savanoriai su šunimis, į renginį atvyko daug daugiau nuteistųjų. Jiems tapo smalsu, įdomu, juolab, kad kai kurių nuteistųjų artimieji prisidėjo prie asociacijos veiklos ir aprūpino keturkojus tuo metu taip reikalingu segmentu aptvarams pagaminti, o nuteistieji iš savo lėšų paaukojo gyvūnams taip nuolatos reikalingo maisto, palučių ir kitų reikmenų.

Bendravimas tapo tradicija ir tęsiasi toliau. Po paskutinio apsilankymo įkalintieji kūrybingai projektavo, gamino šuns būdą. Jos dizainą keitė kelis kartus, taip pat gamino kačiukams namelį.

Šiais metais Alytaus pataisos namai ketina pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, kuri leistų pravesti edukacinius užsiėmimus, kad nuteistųjų laikomi gyvūnai būtų tinkamai sterilizuoti ar kastruoti, kad jie nevaldomai nesidaugintų, būtų išgydyti, nublusinti ir gautų kokybišką pilnavertį maistą.

Šįkart renginyje dalyvavo daugiau nei 140 nuteistųjų, panorusių bendrauti, paglostyti, pavedžioti šunis, sužinoti apie gyvūnų priežiūrą ir pasidalinti savo patirtimi. Vėliau teko girdėti iš nuteistųjų "pasijutome beveik taip, lyg būtume laisvėje".

„Keturkojo vilties“ vadovas ir savanoriai buvo nustebinti nuteistųjų noru bendrauti bei gabumais meistrauti, nors iš pat pradžių neslėpė, jog baimės buvo, nes šįmet vyko pažintis su nuteistaisiais, kurie atlieka laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos ar kalėjimo režimu.

Po trečius metus vykstančio susitikimo teigiamos emocijos ir daugybė palinkėjimų netgi buvo užrašyti ant šuns būdos pagamintos nuteistųjų rankomis.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. liepos 13 d. 10:18
 

Į pasimatymus su nuteistaisiais atvykstantys lankytojai turi turėti neigiamą PGR testo atsakymą (atliktą ne anksčiau kaip prieš 48 val.) arba atsivežti greitąjį SARS-COV-2 antigeno testą ir jį atlieka pareigūno/darbuotojo akivaizdoje.

Daugiau informacijos rasite čia

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?