Naujienos

Nepilnamečių suimtųjų ir nuteistųjų paroda pradėjo kelionę per Lietuvą

2021-05-12

„Tai daugiau nei mokymai, paroda, susitikimas, tai šventė, kad mes tikime, jog prasmė ir meilė egzistuoja“, - sako su nepilnamečiais nuteistaisiais dirbanti Kauno tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus specialistė sielovadai Fausta Palaimaitė.

Gegužės 11 dieną jos organizuota nuteistųjų darbų paroda atkeliavo į Alytų. Pirmiausia ji buvo pristatyta Alytaus pataisos namų pareigūnams ir darbuotojams kartu su Faustos Palaimaitės mokymais apie darbą su nuteistaisiais, apie resocializacijos būdus ir kelius į bausmę atliekančių žmonių sielas.

„Fausta padaro neįmanomus dalykus – ji pati nemokėdama piešti, uždegė piešimui, tapymui nuteistuosius, kurie irgi nemokėjo to daryti. Dabar ši idėja virto tęstiniu projektu, pasidalijimu pozityvia praktika ir, šiandien paroda pradėjo kelionę per laisvės atėmimo įstaigas ir taip pat bus pristatoma tų miestų bendruomenėms“, - pristatydamas parodą Alytuje sakė Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Gintautas Šarauskas.

F. Palaimaitė pasakojo, kad pradėjo dirbti pataisos įstaigoje neturėdama jokio ypatingo noro bendrauti su čia kalinčiais žmonėmis. Tačiau pabendravusi, ji atrado, kad kiekvienas jų yra kažkuo ypatingas, savyje turi ir jausmų, ir talentų, ir minčių. Po pirmojo karantino supratusi, kad vaikų (taip ji vadina nepilnamečius nuteistuosius) psichologinė būklė ir nuotaikos yra prastos, pasiūlė jiems nupiešti Dievą – kokį jie įsivaizduoja ir supranta. Bandė tapyti ir pati Fausta. Visi kartu atrado spalvas, bandė jas maišyti, tapyti. Kai kuriems reikėjo nemenko palaikymo, pagalbos.

„Galvojau, pieš, pieš, ir vis tiek kažką nupieš. Su savanorių pagalba gavome priemonių, drobės. Ant drobės tie piešiniai geriau atrodo negu ant popieriaus lapo. Norėjau, kad vaikai atrastų ne tik Dievą, bet ir savo gebėjimus. Siekiau, kad jie atgautų savivertę, kuriems jos labai trūksta. O kai visi tie darbai virto paroda, mano idėja tapo - parodyti juos visuomenei, kad pamatytų ir įvertintų, jog nuteistieji turi minčių, jausmų, kad gali kažką sukurti“, - sakė F. Palaimaitė.

Pasak Faustos, darbų autoriai iš tikrųjų suprato, kad gyvenime gali bandyti naujus dalykus ir būti vertinami.

Nuo gegužės 18 d. iki birželio 2 d. nepilnamečių nuteistųjų darbų paroda „Nupiešk Dievą, kuris yra šviesa, meilė, laisvė“ bus pristatoma Alytaus miesto bendruomenei Šv. Kazimiero bažnyčioje. Gegužės 23 d. pati F. Palaimaitė ją pristatys po 10 val. Mišių.

Turėdama tikslą panaikinti atskirtį esančią tarp nuteistųjų ir visuomenės, F. Palaimaitė kviečia Alytaus žmones pamatyti nuteistųjų darbus ir pabandyti pajausti tai, ką jautė juos piešdami nepilnamečiai suimtieji ir nuteistieji.

Vėliau nuteistųjų paroda keliaus į Marijampolės ir kitų miestų pataisos namus, bus pristatyta ir tų miestų bendruomenėms.
 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. gegužės 12 d. 14:23