Naujienos

Bandomasis projektas subūrė visas pataisos įstaigas

2021-06-03

Birželio 1-ąją įvyko bandomojo projekto „Kurkime kartu“ finalas, kurio metu paaiškėjo, kurios įstaigos komanda užėmė pirmąją vietą. Projektas „Kurkime kartu“ – intelektualus proto žaidimas startavo gegužės mėnesį. Projekte dalyvavo visos Kalėjimų departamentui pavaldžios įkalinimo istaigos – iš viso 55 komandos, 250 nuteistųjų. Birželio 1 dieną vykusiame finale susitiko 11 pajėgiausių komandų. Tai pirmas toks projektas pataisos įstaigose, jis vyko nuotoliniu būdu per „Teams“ programą ir iššūkių buvo tikrai nemažai tiek organizatoriams, tiek dalyviams.

Projekto laimėtojai – Kybartų pataisos namų komanda „Kybartų žvaigždės“, kurie surinko 183 taškus. II vietoje liko Kauno tardymo izoliatoriaus komanda „BD“ – 166 taškai, o III vietą užėmė Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos komanda „Darbo pirmūnai“ surinkę 161 tašką.

Kiekviena komanda kartu su Resocializacijos skyriaus specialistu atstovavo savo įstaigai ir bandė iškovoti pirmąją vietą. Renginio organizatoriai Alytaus pataisos namų atstovai neslepia džiaugsmo tokiu gausiu susidomėjimu. Pasak jų, svarbiausias šio projekto akcentas buvo skatinti didesnį bendradarbiavimą tarp įstaigų, suteikti nuteistiesiems gerų emocijų, pademonstruoti turimas ar įgytas žinias, siekti tobulėti ir laisvalaikį leisti prasmingai. Renginio organizatoriai tikisi, kad projektas bus tęstinis ir kiekvienais metais organizuojamas vis kitos įstaigos.

Pasak šio projekto iniciatorės Resocializacijos skyriaus vyresniosios specialistės Jurgitos Mansevičienės, labai svarbu, kad žaidime dalyvauti galėjo visi nuteistieji, neatsižvelgiant į jų bausmės terminą ir sąlygas. „Resocializacijos skyriuje dirbu tikrai neilgai, tačiau per šį laiką supratau, kad dirbant šiame skyriuje labai svarbus yra glaudus bendravimas ir bendradarbiavimas, o šis projektas suteikė teigiamų emocijų tiek darbuotojams, tiek nuteistiesiems“, – sako Jurgita.

Kūrybiškumo pareikalavo ne tik pats žaidimas, bet ir komandų pavadinimų kūrimas bei prisistatymas – projekte rungėsi „Trūksta žinių“, „8-tas kambarys“, „Corona“, „40+“, „Storuliai“, „DEEMS“ ir kitos komandos.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. birželio 3 d. 08:22