Naujienos

Išvyka į Dzūkijos nacionalinį parką

2019-10-18

         

Pasinaudojus paskutiniais šiltais ir gražiais šių metų rudens orais spalio 17 d. buvo surengta Pusiaukelės namų darbuotojų ir nuteistųjų pažintinė-edukacinė išvyka į Dzūkijos nacionalinį parką.

          Išvykos metu aplankėme nuostabią Liškiavos barokinio stiliaus Švč. Trejybės bažnyčią, susipažinome su jos atsiradimo ir atkūrimo istorija. Visus sužavėjo nuo bažnyčios kalno atsivėrę rudeninio miško ir Nemuno vaizdai.

          Toliau kelionę tęsėme miškingomis ir vaizdingomis parko vietovėmis iki Merkinės piramidės. Piramidė Česukų kaime, Merkinės seniūnijoje buvo įkurta 2002 metais, o 2009-ųjų rudenį geodezinis kupolas apgaubė trišonę piramidę. Čia iš visos Lietuvos atvažiuoja žmonės ieškodami dvasinės ramybės ir energijos. Pameditavę, susikaupę ir pasisėmę rimties nuvykome į A. Česnulio medinių skulptūrų parką Naujasodės kaime, netoli Druskininkų. Stebino įspūdingos, tarsi atgyjančios figūros, pradedantys skambėti varpai, riaumoti drakonai, netikėtai užgrojanti muzika. Mediniai šokėjai pradėdavo suktis pagal smagią liaudišką polką. Pasigrožėję puikiais skulptoriaus darbais, pasukome namų link.

          Išvyka praturtino žinias apie Dzūkijos krašto istorinį paveldą, supažindino su vietos menininkais ir kūrėjais.

          Tokios išvykos rengiamos siekiant gerinti nuteistųjų adaptaciją ir integraciją į visuomenę, skatinant domėjimąsi garsių bei dvasingų žmonių gyvenimais, supažindinant su istoriniu ir kultūriniu paveldu.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 18 d. 15:38
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos