Naujienos

Dėkojame filmo „Atsakomybė-Pokytis-Žmogus“ kūrėjų komandai

2021-10-27

2021 m. spalio 26 d. Alytaus pataisos namų administracija susitiko su Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos atstovais, pristatė gautą apdovanojimą už 2017 metų filmą apie Alytaus pataisos namus „Atsakomybė-Pokytis-Žmogus“ ir padėkojo už puikų kūrinį.

2021 m. spalio 21 d. Lenkijoje Olštyno Warminskiego-Mazurskiej Filharmonijoje filmų festivalyje filmas su subtitrais „Alytaus pataisos namams 60 „Atsakomybė-Pokytis-Žmogus“ pelnė apdovanojimą – tai yra geriausias pateisinimas apdovanojimui už šį pastatymą. Filme parodyta, kalėjimo istorija ir kokie nuoseklūs etapai buvo pasiekti sunkioje savo šalies istorijoje. Alytaus pataisos namams skirtas specialusis apdovanojimas.

Alytaus pataisos namų 60-ųjų metinių proga video filmą apie įstaigą kūrė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos komanda Rūta Ribačiauskienė, Jonas Griškonis ir Alius Mikelionis kartu su įstaigos darbuotojų komanda. Įstaigai tuo metu vadovavo direktorius Kęstutis Jasmontas. Kadrai buvo filmuojami 2017 m. balandžio mėnesį. Filmuota Alytaus pataisos namų teritorija, kalbinti buvę, esami ir šiuo metu jau nedirbantys pareigūnai, darbuotojai.

Alytaus pataisos namų direktorius Genadijus Lepiochinas dėkoja visiems, kurie prisidėjo, kad filmas išvystų dienos šviesą – tai puikaus bendradarbiavimo įrodymas formuojant teigiamą visuomenės požiūrį į bausmių vykdymo sistemą.

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos komanda neslėpė džiaugsmo ir dėkojo Alytaus pataisos namų atstovams, kurių dėka filmas buvo pristatytas Lenkijoje, tarptautiniame filmų festivalyje ir buvo puikiai įvertintas.

Laikas greitai eina, keičiasi veidai ir viskas lieka tik prisiminimas. Kūrėjų komanda dalinosi prisiminimais ir su kokiais iššūkiais teko susidurti kuriant šį filmą.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. spalio 27 d. 15:50