Naujienos

Audringas oras neišgąsdino piligrimų

2022-05-30

Šių metų gegužės 28 d. sesers Faustos Palaimaitės kvietimu grupė Alytaus pataisos namų darbuotojų ir nuteistųjų vyko į piligriminę kelionę iš Tytuvėnų į Šiluvą. 8 km žygio iššūkį priėmė pusiaukelės namų darbuotojos ir pusiaukelės namuose bausmę atliekantys nuteistieji. Prisijungė ir nuteistasis, kuriam suteikta teisė vykti be sargybos ar palydos. Gamta piligrimų nelepino: teko įveikti vėją, lietų ir balas, tačiau draugiška atmosfera, pagalba vienas kitam ir šilti kelionės įspūdžiai su kaupu atpirko sunkumus.

Tytuvėnai – Šiluva– tai maršrutas apjungiantis dvi šventoves: Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų karalienės bažnyčią, bernardinų vienuolyną, šventųjų laiptų koplyčia, malonėmis garsėjančiu Švč. Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslą ir plačiai krikščioniškajame pasaulyje žinomą Šiluvą. Joje anksčiausiai Europoje, 1608 m., apsireiškė Švenčiausioji Mergelė Marija. Taip pat Šiluva garsi maloninguoju XVII a. pr. Švč. M. Marijos su Kūdikiu paveikslu ir Švč. M. Marijos Gimimo – Šilinių atlaidais, švenčiamais visą aštuondienį, rugsėjo 8–15 d. Juose pernai taip pat F. Palaimaitės iniciatyvos dėka lankėsi Alytaus pataisos namų darbuotojai bei nuteistieji.

Šio žygio metu buvo laiko susikaupimui, maldai, tačiau taip pat susipažinta su Tytuvėnų bažnyčios, vienuolyno ansambliu, istorija, pasidalinta įspūdžiais su iš kitų pataisos įstaigų atvykusiais žygio dalyviais. Dėkojame F. Palaimaitei už kvietimą prisijungti ir neblėstantį iniciatyvumą.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 31 d. 08:55
 

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?