Naujienos

Alytaus pataisos namų kolektyvo rudeninė išvyką į Panemunės pilis

2019-10-14

2019 m. spalio 12 d. ankstyvą rytą dar neprašvitus darbuotojai leidosi į kelionę palydėti krentančių rudeninių lapų ir aplankyti Panemunės pilių, stūksančių nurimusios gamtos prieglobstyje.

Darbuotojai susipažino su Raudondvario pilies istorija, įsiamžino nuostabiose pilies prieigose. Apsilankė Juškų muziejuje. Antanas Juška yra žymiausias XIX a. lietuvių tautosakininkas, etnografas ir žodynų sudarytojas. A. Juška Lietuvai paliko virš 70 tūkst. šnekamosios kalbos žodžių – didžiausią savo gyvenimo turtą. Vėliau kolektyvas lipo į Nemuno ir Dubysos santakoje, Seredžiuje didingai iškilusį piliakalnį, vadinamą Palemono kalnu. Netoli nuo Seredžiaus, Nemuno ir Veliuonėlės santakoje, pasigrožėjo dviem, vienu šalia kito dunksančiais piliakalniais – Gedimino kapo ir Pilies kalnu. Aplankė Panemunės pilį, kuri dar kartais vadinama Vytėnų arba Gelgaudų pilimi – ji yra įtraukta į Lietuvos architektūros paminklų sąrašą. Pasivaikščiojo po seną Panemunės pilies parką stebinantį puikiais kaskadiniais tvenkiniais. Vėliau, susipažinę su Raudonės pilies istorija, lipo į Raudonės pilies bokštą iš kur atsiveria ne mažiau nuostabūs peizažai kaip nuo piliakalnių. Apsilankė Zyplių dvare ir susipažino su dvaro istorija, pasimatavo ponų skrybėlaites. Vėliau į tiek piliakalnių įkopusių kolegų laukė edukacinė programa „Zanavykų ragaučius“ – pietūs autentiškoje dvaro aplinkoje įkurtame ir Lietuvos didikų virtuvės paveldą puoselėjančiame „Kuchmistrai“ restorane. Čia kolektyvą pasitiko „gaspadinė“ ir jos „mergučės“, kurios supažindino su zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istorija, mokė vietinės šnektos.

Grįžtantiems darbuotojams autobuse buvo suorganizuotas gražiausio eilėraščio apie kelionę konkursas. Dalyvių gausa ir išradingumas nustebino.

„Metę rinkti baravykus išlėkėm į zanavykus.

Pasivaikščioję po pilis grįžtam skaudančiais kulnais.

Gyrė vietines mergučes – dzūkės stipriai lenkia jas.“ Ir t.t.

Ne veltui sakoma, kad buvimas kartu žmones suartina ir vienija. Dėkojame visiems kas prisideda ir padeda, kad gražios tradicijos tęstųsi.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 14 d. 21:42
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos