Naujienos

Apsilankymas Pilnų namų bendruomenėje

2018-01-29

Alytaus pataisos namų darbuotojai, dirbantys su Priklausomų nuo psichiką veikiančių medžiagų asmenų reabilitacijos programa, lankėsi gražiuose Varėnos rajono pušynuose įsikūrusioje Pilnų namų bendruomenėje. Ši bendruomenė vykdo priklausomybės ligomis (alkoholizmu ir narkomanija) sergančių asmenų psichologinę-socialinę reabilitaciją ir padeda jiems grįžti į visavertį gyvenimą. Bendruomenėje gyvenama vadovaujantis Įstatais, Nuostatomis, Dienotvarke ir Vidaus gyvenimo taisyklėmis. Keturis kartus per dieną kalbamos Dievo tautos liturginės valandos. Visi bendruomenėje gyvenantys asmenys dalyvauja Šv. Mišiose, įvairiose dvasinėse pratybose, o taip pat dirba, lanko konsultacijas, dalyvauja grupėse pas psichologą bei socialinį darbuotoją. Kiekvieną savaitę vyksta Anoniminių Alkoholikų ir Narkomanų Anonimų grupėje bendras susirinkimas, įvairūs renginiai.

Reabilitacija skirta vyrams, priklausomiems nuo psichoaktyvių medžiagų (narkotikų ir/ar alkoholio) bei jų artimiesiems. Psichologinė-socialinė reabilitacija trunka 12 mėnesių.

Viena svarbiausių sąlygų dalyvauti psichologinėje-socialinėje reabilitacijoje – savanoriškas priklausomo žmogaus sprendimas pradėti gydytis: priklausomi žmonės į bendruomenę atvyksta blaivūs, savo valia, patys apsisprendę keisti savo gyvenimo būdą. Asmenys, nusprendę gydytis, prisiima visą atsakomybę už gydymąsi ir įsipareigoja laikytis visų bendruomenėje priimtų vidaus tvarkos ir elgesio taisyklių bei dienotvarkės. Taip priklausomas asmuo mokosi disciplinos, atsakomybės, mokosi planuoti savo laiką.

Nutraukus psichologinę-socialinę reabilitaciją savo noru ar pašalintam iš jos už vidaus tvarkos ir elgesio taisyklių pažeidimus asmuo į bendruomenę pagalbos gali kreiptis tik po vienerių metų.

Pilnų namų bendruomenės psichologinė-socialinė reabilitacija įgyvendinama integruota 12-os žingsnių programa, specialistų parengtomis Socialinių įgūdžių ugdymo ir Motyvuojančio interviu programomis. Psichologinę-socialinę reabilitaciją įgyvendina ir socialines paslaugas teikia kvalifikuoti specialistai: dvasininkas, socialinis darbuotojas, socialinio darbuotojo padėjėjai, psichologas, psichoterapeutas, naktiniai budėtojai. Socialinės paslaugos teikiamos nemokamai, specialistų konsultacijos vyksta individualiai ir grupėje. Bendruomenėje dirba 22 darbuotojai. Reabilitacija talpina iki 30 asmenų, tačiau šiuo metu reabilitacijoje dalyvauja tik 6 asmenys.

Daug dėmesio skiriama nuolatiniam reabilitantų užimtumui ir dvasiniam ugdymui. Bendruomenė įtraukia juos į žolelių rinkimo ir apdorojimo, aplinkos tvarkymo ir priežiūros darbus. Bendruomenėje reabilitacijos procese dalyvaujantiems asmenims draudžiama turėti mobiliuosius telefonus, bendruomenėje nėra televizorių, radijo imtuvų, grotuvų, kompiuterių, interneto ir net laikraščių ar žurnalų. Visas dėmesys sutelktas į savianalizę, dvasinį gijimo procesą, susikaupimą, gyvenimo būdo keitimą ugdant naujas vertybes, atrandant dvasinę ramybę bei pusiausvyrą.

Apsilankymas bendruomenėje ir susipažinimas su taikomais darbo su priklausomais asmenimis metodais bus naudingas vystant ir plėtojant darbą su priklausomybes turinčiais nuteistaisiais, ypač dirbant Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centre, kuris veikia Alytaus pataisos namuose nuo 2017 m. balandžio 27 d. Šiuo metu Reabilitacijos programoje dalyvauja 9 asmenys.

Užmegzti draugiški santykiai su Pilnų namų bendruomene atveria galimybes toliau bendradarbiauti teikiant pagalbą priklausomybes turintiems asmenims po bausmės atlikimo bei pataisos namuose nukreipti juos į šį reabilitacijos centrą. Čia bus padedama grįžti į visavertį gyvenimą visuomenėje. Ypatingai tokios pagalbos labai reikia ilgas bausmes turintiems arba ne kartą teistiems asmenims, praradusiems socialinius įgūdžius, artimuosius, draugus. Bendruomenė jiems gali tapti šeima, kuri padės atgauti pasitikėjimą savimi, dvasinę ramybę, padės pradėti naują, blaivų, pilnavertį gyvenimą

 

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. kovo 20 d. 10:39
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos