Naujienos

Alytaus pataisos namų nuteistųjų kūrybinės veiklos pristatymas

2020-08-18

Modeliavimas – veikla, kuria gali užsiimti skirtingo amžiaus žmonės, giliai širdyje norintys kažką sukurti, suprojektuoti, surinkti ar pastatyti ir kurie niekada iš galvos neišmeta dviejų klausimų - "Kodėl?" ir "Kaip?".! Kartą išmėginę, tikrai pripažinsite, kad modeliavimas yra puikus laisvalaikio užsiėmimas šeimai, rinkdami pasirinktą modelį lavinsite savo, smulkiąją motoriką, ugdysite kantrybę, analizuosite ir ieškosite sprendimų.

Vyrai atliekantys bausmę Alytaus pataisos namuose, su dideliu entuziazmu ėmėsi modeliavimo, sukūrė nemažai įdomių darbų, kuriuos padovanojo Varėnos socialinių paslaugų centro vaikams. Modelių kūrimo idėjos autorė Resocializacijos skyriaus vyresnioji specialistė, Jurgita Mansevičienė visuomet siekė ieškoti kuo įdomesnės ir prasmingesnės veiklos nuteistiesiems, siekiant, kad resocializacijos procesas nuteistiesiems būtų kuo efektyvesnis.

Nuteistieji ne tik dalyvavo modeliavimo programoje, bet šiemet aktyviai įsitraukė į socialinio projekto „Žalioji oazė“ veiklą. Nuteistųjų ir darbuotojų bendro darbo dėka pataisos namuose – daug žalumos, tai pasodintos sakuros, bonsai, ir daug kitos įvairovės. Visa tai turime ir kuriame tik dideliu noru judėti į priekį, o ne stoviniuoti vietoje. Mums pavyko sukurti grožį, atsirado žaluma ir gyvybė netgi tose teritorijose, kur yra tik asfaltas. Prie projekto „Žalioji oazė“ įgyvendinimo ir tęstinumo prisidėjo VŠĮ „Žmogaus teisių mokymo ir konsultavimo centras“ tai nepriklausoma, nevyriausybinė, pelno nesiekianti organizacija, kurią sudaro žmogaus teisių profesionalai – teisininkai, socialinių ir politinių mokslų ekspertai, o organizacijos misija – prisidėti prie atviros ir demokratinės visuomenės kūrimo užtikrinant žmogaus teises ir laisves, tad padovanojo 12 vnt. sakurų medelių.

Labai džiaugiuosi, kai pavyksta užmegsti kontaktą ir sutikti tokių žmonių, kurie linkę prisidėti ir tęsti bendradarbiavimą su pataisos namais ir čia dirbančiais pareigūnais ir asmenimis atliekančiais bausmę. „Siekti bendro tikslo esant puikioje komandoje – tai dar vienas nuostabus jausmas keliantis vidines asimiliacijas žodžiams „grožis“ ir „laisvė“ sako VŠĮ „Žmogaus teisių mokymo ir konsultavimo centro“ direktorė Edita Sakovių.

Visi sukurti darbai buvo pristatyti šių metų rugpjūčio 7 dieną Alytaus pataisos namuose vykusios parodos metu. Nuteistieji parodė savo darbus, papasakojo apie modeliavimo techniką, kuri – ne tik būdas savyje skatinti kūrybiškumą, bet ir galimybė atsipalaiduoti, pozityvia linkme nukreipti savas mintis, rasti nusiraminimą.

Minėtasis renginys prasidėjo Šv. Mišiomis, kurių metu, Alytaus Šv. Brunono Kverfurtiečio parapijai buvo padovanotas, pačių nuteistųjų nutapytas Šiluvos Švč. Mergelės Mergelės paveikslas. Jis bus pakabintas naujai pastatytoje bažnyčioje.

Dėkojame visiems dalyvaujantiems prasmingoje veikloje. Jūsų kūrybiniai darbai parodė, jog turite auksines rankas. Džiugu, kad galime jums pasiūlyti vis naujų veiklų, kurios jus sudomina.

Laisvės atėmimo bausmę atliekančių vyrų dalyvavimu užimtumo programose džiaugėsi ir Alytaus pataisos namų Resocializacijos skyriaus viršininkas Linas Šimkus.

„Alytaus pataisos namai vis labiau atsiveria visuomenei. Tokios programos, resocializacijos procesai suteikia galimybę nuteistiesiems integruotis į visuomenę, savo darbais parodyti turimą motyvaciją keistis. Užsiimant kūrybine veikla, kad ir minėtuoju modeliavimu, laikas čia eina kitaip, kasdienybė tampa turiningesnė, nuteistieji naujai save atranda įvairiose srityse ir, kaip matyti, gali kažką gero duoti ir kitiems“, - pasakojo L. Šimkus.

Ne paslaptis, kad visuomenėje neretai apie nuteistuosius vyrauja negatyvios nuomonės, tačiau tokios veiklos žmonėms parodo, jog čia yra tokių, kurie nori keistis, turi motyvacijos ir noro kažkuo padėti kitiems, gyventi kitokį gyvenimą.

„Visi mes darome klaidų, nes esame žmonės. Svarbu, kad sugebėtume padaryti išvadas, tų klaidų nebekartoti ir eiti kitokiu keliu. To jums visiems labai ir linkiu“, - kalbėjo Alytaus pataisos namų direktorius, Genadijus Lepiochinas.

 

Alytaus pataisos namų administracija


  
 
Informacija atnaujinta 2020 m. rugpjūčio 18 d. 14:06