Naujienos

Alytaus pataisos namų darbuotoja apdovanota sidabro diplomu tarptautiniame chorų festivalyje Ispanijoje

2018-10-30

Varėnos kultūros centro mišriam chorui „Harmonija“ teko didelė garbė dalyvauti tarptautiniame chorų festivalyje-konkurse „CANTA AL MAR“ Ispanijoje, Kaleljos mieste (Calella-Barselona, Catalonia), ir laimėti sidabro diplomą. Šiame tarptautinės organizacijos „Interkultur“ jau trisdešimt metų kasmet organizuojamame ir gražias tradicijas turinčiame festivalyje, kuris sukviečia chorus iš viso pasaulio, šiais metais dalyvavo 42 chorai iš 20-ties šalių, iš viso maždaug 1400 dainininkų. Varėniškiai iš Lietuvos dalyvavo vieninteliai – chore „Harmonija“ dainavo Alytaus pataisos namų Personalo skyriaus vyresnioji specialistė Laura Jurgelevičiūtė.

Festivalio-konkurso „CANTA AL MAR“ moto – „Dainavimas suvienys visas tautas“. Išties spalio 24–27 dienomis Kaleljos mieste gražiausiais balsais ir melodijomis nuskambėjusi įspūdinga muzikos fiesta suvienijo dainininkus iš įvairių Europos šalių bei Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio, Indonezijos, Filipinų. Įspūdingus jų pasirodymus vertino autoritetinga iš Ispanijos, Turkijos, Latvijos, Vokietijos atstovų sudaryta komisija.

Festivalis-konkursas, prasidėjęs nuotaikinga eisena per miestą, dalyvius ir žiūrovus bendram atidarymo koncertui pirmąją dieną sukvietė po gražiausiais Santa Marijos ir Santa Nikolo bažnyčių skliautais, o kitas dienas vyko miesto koncertų salėse bei tiesiog gatvėse.

„Harmonija“, kuriai vadovauja Ilona Zalanskienė, o chormeisteriai yra Loreta Tiškienė ir Tomas Kizelis, konkurso metu atliko tris dainas. Varėniškių pasirodymas buvo tikrai įspūdingas ir nuotaikingas. Jis sulaukė komisijos simpatijų, įvertinimo bei audringų žiūrovų ovacijų.

Baigiamajame festivalio renginyje chorui buvo įteiktas sidabro diplomas, liudijantis, kad „Harmonija“ įvertinta labai aukštais balais.

Laura Jurgelevičiūtė pažymi, jog chorui jau vien dalyvauti šiame festivalyje-konkurse, į kurį turėjo praeiti atranką, buvo didelė garbė. „Mums buvo puiki galimybė išbandyti savo jėgas dalyvaujant tokiame aukšto lygio festivalyje“.


 

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. spalio 30 d. 10:14
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos