Naujienos

Alytaus kalėjime vyko šeimų diena

2023-09-04

Rugpjūčio 26 dieną Lietuvos kalėjimų tarnybos Alytaus kalėjime įvyko šeimų diena. Į susitikimą su tėčiais atvyko vaikai iš septynių šeimų.  

 

Mažieji lankytojai kartu su bausmę atliekančiais tėvais žaidė stalo ir kitus lauko žaidimus, nuteistieji savo atžaloms kepė blynus, juos migdė. Jausmas, kad esi kalėjime pasiliko kažkur toli, nes susirinkusius supo laimingos šeimos ir vaikų klegesys.

 

Anot renginio organizatorių, norisi tikėti, kad mitas, jog reikia apsaugoti vaikus nuo žinios apie vieno iš tėvų atliekamą laisvės atėmimo bausmę, bus sugriautas ir vis daugiau specialistų supras ir stengsis puoselėti vaikų ir tėvų santykius. Juo labiau, kad Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijoje vaikams nurodomos teisės: „Gali būti ir taip, kad vaikas išskiriamas su tėvais arba vienu iš tėvų dėl tėvų įkalinimo, ištrėmimo ar mirties. Tokiu atveju turi teisę žinoti, kas nutiko Tavo tėveliams, jei tai neprieštarauja Tavo interesams“.

 

Toliau puoselėkime šeimų narių tarpusavio santykius ir stiprinkime šeimas. Taip gera matyti net ik nuteistuosius, bet rūpestingus vyrus, mylinčius ir žaidžiančius tėčius!

 

Alytaus kalėjimo socialiniai darbuotojai Rasa ir Eimutis nuoširdžiai už prasmingą ir turiningą darbą dėkoja šventės organizatoriams - Editai ir Renatai iš Nuteistųjų konsultavimo centro, psichologei Virginijai iš Lietuvos kalėjimų tarnybos.

 

Šeimų dienų renginiai įgyvendinami projekto „Nuteistųjų artimieji – įgalinimo link” Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis.

 

Plačiau: https://bausmesseselyje.lt/

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. rugsėjo 4 d. 09:34
 

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33